Thunderbird i nazwa użytkownika w polu Nadawca

Korzystam z Thunderbird 14.0 i mam problem ze zmianą informacji, która wyświetlana jest po odebraniu wiadomości w kolumnie NADAWCA. Pojawia się tam nazwa UŻYTKOWNIKA podana w konfiguracji serwera typu: nazwa@op.pl (zmienić tego nie można bo konto nie będzie działało). Chciałbym aby pojawiało się w tej kolumnie np. moje imię i nazwisko. Szukam jak to mógłbym zmienić i znaleźć nie mogę. Da się to zrobić czy też ten typ tam już ma?

Pozdrawiam

a dodaj swojego maila do książki adresowej a następnie w polu “wyświetlaj jako” wpisze swoje imię i nazwisko. U mnie właśnie tak to działa jak ‘chyba’ tego chcesz.

http://pokazywarka.pl/wc7olx/

Chodzi mi o to, że jak wysyłam komuś maila to chcę żeby ta osoba w kolumnie NADAWCA widziała moje imię i nazwisko a nie nazwę użytkownika poczty (nazwa@op.pl). A tak się właśnie dzieje teraz :frowning:

W moim przypadku działa to tak, że po kliknięciu w Narzędzia -> Konfiguracja kont… wyświetlają mi się moje konta i w pierwszej ‘karcie’ z nazwą konta jest miejsce na ‘Imię i nazwisko’. Tam wpisałem swoje dane i wyświetlają się one w kolumnie Nadawca.

Jeśli cały email to twoja nazwa użytkownika no to trudno, to zależy od usługodawcy na jakich zasadach nadaje loginy. Email musi być podany w polu nadawcy. Gdybyś nawet go zamaskował (np. w jakimś webmailu) to wiadomość mogła by być potraktowana jako spam.

Mam wiele kont na różnych portalach. Wysyłam maile

z op.pl na interia.pl z o2.pl na wp.pl z wp.pl na op.pl itd.

No i zawsze w polu NADAWCA mam swój mali więc to raczej po stronie TB leży problem.

Dostaje maile od innych osób (firm) mających konta na onecie, interii, o2, wp i w odebranych w kolumnie NADAWCA mam ich nazwiska (nazwy firmy). Wyślijcie sobie samym maila i zobaczcie co tam macie. Może to wina tylko mojego TB.

Dodane 25.08.2012 (So) 14:54

Zrobiłem kolejny test. Zalogowałem się przez www na konto op.pl. Tam w ustawieniach mam w polu nazwa użytkownika wpisane swoje imię i nazwisko. Wysłałem maila na interie. Przez www odebrałem tego maila na interii i mam w kolumnie OD swoje imię i nazwisko. Tego samego maila odebrałem przez TB i w odebranych w kolumnie Nadawca mam swojego maila ??

Wyślę jeszcze maila do znajomego i zobaczę jak to będzie się wyświetlało u niego. Może to tylko TB u mnie podaje tam nazwę konta a nie nazwę nadawcy.