Thunderbird i utworzony katalog [Gmail] z podfolderami

Witam.

Pewnie ktoś już kiedyś spotkał się takim problemem ale pozwolę sobie przypomnieć problematyczną kwestię.

Chodzi o konta Gmail, dokładniej chodzi o katalog [Gmail] który tworzy się na koncie wraz z kilkoma folderami. Problem w moim przypadku dotyczy 2 kont (jedno usunąłem), z kolei z pocztą o2.pl nie dzieje się nic.

Poniżej screen.

______________________________________

tbscreent.jpg

______________________________________

Pytanie, dlaczego tak się dzieje? Na koncie zmieniłem ustawienia widoczności folderów w kliencie pocztowym ale jak widać problem dalej jest, chyba, że źle odznaczyłem/zaznaczyłem pewne funkcje…

Proszę o pomoc, jeśli nie uda mi się ustawić kont to stracę sporo ważnej poczty. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam.

A mógłbyś jaśniej opisać, co jest, czego nie ma, a co powinno być?

Standard. Dokładnie tak samo się dzieje na koncie w Poczta GG. Nie ma się czym przejmować. Pobierasz foldery IMAP z serwera poczty

Jaki widzisz konta o2.pl mają jednolitą strukturę katalogów utworzonych w programie. Konto Gmail ma folder Odebrane i katalog [Gmail] i podkatalogi a poprzednio miałem normalną strukturę katalogów bo sam sobie utworzyłem w celu uporządkowania poczty.

Jaśniej chyba już nie potrafię :wink:

Nie jest to standard. Od zawsze mam potworzone katalogi i nie miałem problemów. Skoro dla Ciebie nie jest problemem utrata poczty np. bankowej to chyba nie mamy o czym rozmawiać ;]

O2.pl oferuje dostęp przez protokół POP3 a IMAP to jest u nich w fazie beta i dla zapisanych betatesterów

A gdzie ten problem, bo mam chyba jakiś kłopot z oczami

Nie widzę związku między rzekomą utratą poczty a widokiem folderów. Zwłaszcza przy IMAP. Może Ty nie rozumiesz co to znaczy IMAP?

Powiem Ci tak, od kilku lat miałem konta na Gmailu i zawsze miałem katalogi tak jak mi się podobało a Ty mi piszesz, że IMAP jest w fazie betatestów :o :smiley:

Problem mam z katalogami jakie miałem poprzednio, z pocztą wysłaną zapisaną w utworzonych katalogach. Zobacz jaka jest różnica w drzewie katalogów o2.pl a Gmail, i to nie sprawa POP i IMAP.

No jakoś ja widzę. Chcesz mnie nauczyć znajomości konfiguracji kont pocztowych i wpajać definicje IMAP i POP?

Pisząc temat oczekiwałem pomocy a nie udawania, że nic się nie stało.

Czytaj ze zrozumieniem. Piszę przecież wyraźnie o O2 a nie o Gmail

o2.pl to konta PO3 i nie ma ŻADNYCH folderów, GMAIL to konta POP3 i IMAP. Jak wybierzesz POP3 w Gmailu to też nie będziesz miał żadnych folderów. Teraz jasne?

To mnie oświeć, bo używam dostępu IMAP na Gmailu od lat i nie straciłem ani jednego maila w tym czasie

Nie było o tym mowy w wątku. Potrzebujesz pomocy?

Chętnie posłucham co Ty rozumiesz pod w/w pojęciami, zwłaszcza w kwestii obsługi poczty

Odpowiadając w danym temacie oczekuję konkretów a nie jałowej debaty

Chyba nie dogadamy się ;]

To proszę, napisz mi, jak mam odzyskać utracone katalogi z pocztą z 2 kont gmail? Mam zapisane na dysku 4 konta z pocztą do każdego z kont i do dwóch (gmail) nie mam dostępu…

To co, mam zmienić protokół na POP aby wszystko wróciło do normy? Przecież to i tak nic nie da a nadal jestem bez najważniejszej poczty…

:expressionless:

Skoro są to konta IMAP to przecież kopie folderów z pocztą masz na serwerze Gmaila, czyli online. Nie możesz się zalogować do Gmaila? No chyba, że zamiast utworzyć foldery IMAP-owe utworzyłeś lokalne foldery w programie pocztowym. To już jest zupełnie co innego i problem nie leży po stronie usługi tylko błędu użytkownika

Ależ absolutnie nie. Protokół IMAP jest zawsze najlepszym rozwiązaniem do obsługi poczty niż przestarzały i ubogi POP3. Nie wiem jak to u Ciebie było rozwiązane, ale ja tworzenie kopi zapasowej Thunderbirda, którego też używam, rozwiązuję przy pomocy MozBackup ustawiając tylko kopię zapasową ustawień i kont a maile przecież i tak dociągam z serwera przy pierwszym podłączeniu po utworzeniu kont. Nie muszę ich backupować lokalnie, bo przecież wszystkie maile mam na serwerze. Na tym polega wielka zaleta IMAP-a

Za chiny nie mogę teraz hasła wprowadzić. Normalnie loguję się na konto ale oczywiście w programie nie mogę :expressionless:

Do jednego konta (POP Gmail) już mam katalogi z pocztą ale nie mogę nic zrobić bez hasła. Z kolei na drugim koncie nie mogę odzyskać poczty :expressionless:

Ok, przypuśćmy, że mam odzyskane maile (co już mnie męczy i denerwuje). Teraz sprawa sprawnego przejścia na IMAP (wiem że powinienem już dawno to zrobić ale no głupota ludzka…). Całą pocztę mam na dysku (kolejna głupota) ale to było dla mnie ułatwienie. Teraz wiem, że używając protokołu IMAP miałbym o wiele mniej problemów z migracją…

Żaden problem. Logujesz się na Gmaila a następnie ustawiasz opcje jak na poniższym obrazku (prawy górny róg, ikona koła zębatego po zalogowaniu się do Gmaila)

44022784.th.png

Prawidłowe ustawienia Thunderbirda dla Gmaila IMAP

80262585.th.png

63129414.th.png

44310840.th.png

Dodatkowo polecam też poczytać pomoc gmaila do imapa. Przyda się.

Zaczynam wychodzić z siebie. Nie mogę odzyskać poczty w kliencie, tej którą pobrałem, dwa konta martwe i teraz ani napisać ani odebrać a ciągłe logowanie się na stronie usługi jest męczące.

Powiedz mi taką rzecz, chcąc przejść z POP na IMAP ale zachowując pocztę muszę zapewne wyeksportować wszystko na konto…chyba, że istnieje jakaś inna metoda…

Kiedyś był Google Uploader, ale od 1 sierpnia 2010 już nie jest dostępny (nie jestem tylko pewien czy można nim było załadować maile na konto Gmaila czy został stworzony tylko dla Outlooka). Można próbować zrobić forward wszystkich maili na konto, ale to ciężka praca i potrwa trochę. Najprościej jest chyba uruchomić IMAP do Gmaila, utworzyć podfolder do folderu GMAIL w Thunderbirdzie i przenieść tam maile. Automatycznie zostaną zsynchronizowane z folderem Gmaila

Tylko, że jak włączę IMAPa to automatycznie tracę widoczne katalogi na koncie, zostaje mi tylko Odebrane i chyba Kosz, reszta jest w [Gmailu] w podkatalogach.

A gdybym spróbował z folderów do Odebranych przerzucić, wtedy poprzenosić sobie maile wg katalogów. Ale jest jeszcze kwestia wysłanych, też mam tego trochę, no i Szablony które ułatwiały pisanie…

Nie ma szans tego zrobić aby zachować wszystko…przynajmniej ja nie widzę tego…

Albo może jest sposób na odczytanie katalogów z pocztą spod POPa aby później je zapisać już pod skonfigurowanym protokołem IMAP (nie mogę stracić poczty zapisanej na dysku).

Drogo mnie będzie kosztowała ta przesiadka z POPa na IMAPa.

Eeee…tam. Też przecież nie zaczynałem od IMAPA tylko lata używałem POP3 (jestem użytkownikiem od wersji beta jeszcze z zaproszeniami) i jakoś nie straciłem poczty. Dostęp IMAP to tylko dodatkowe zarządzania pocztą na serwerze a nie osobne konto, więc nic się nie zmienia. Równie dobrze można zmieniać codziennie z POP3 na IMAP i odwrotnie. Jakoś ciągle mam pocztę z 2005 roku :slight_smile:

I dalej mam problem, już nie chcę bawić się POPem, chce tylko odzyskać pocztę i już zapominam o tym bublu :stuck_out_tongue:

Już miałem dostęp do katalogów, tylko teraz hasło nie pasowało :expressionless:

Co się do cholery dzieje z tą pocztą? :frowning:

Mam propozycję. Jak już piszesz do mnie na PW to nie pisz w wątku bo zaczyna się robić większy bajzel niż u Ciebie z pocztą. Albo prowadzimy korespondencję na priva albo jedziemy w wątku. W obydwu miejscach się nie da