Thunderbird jak ustawić filtrowanie maili do wybranego folderu?

Cześć, jak mogę ustawić filtrowanie poczty w Thunderbird do wybranego przeze mnie folderu? Tak aby otrzymane wiadomości lądowały w nim.

O ile mi wiadomo, tylko poprzez dodawanie nowych kont e-mail. Zresztą w przypadku protokołu IMAP, foldery są zsynchronizowane z tymi z klienta webowego…

Hmm nie wiem czy mnie zrozumiałeś. Naprawdę się nie da? Dodałem konto z Gmail i chciałem po prostu w thunderbirdzie pogrupować foldery np żeby do folderu dobreprogramy przychodziły te z dobrych programów do folderu youtube przychodziły te z YT.

Jeśli masz dostęp do Gmaila w trybie IMAP, to w Gmailu ustaw sobie etykietę https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=wm#settings/labels zaznacz przy niej “Pokaż z kliencie IMAP” następnie w Thunderbirdzie “Prawy klawisz myszki” na Twoim koncie Gmail - > Menedżer subskrybcji i zaznacz folder o nazwie utworzonej etykiety.

Weź jednak pod uwagę że dany mail z daną etykietą nie będzie przeniesiony tylko znajdzie się w dwóch folderach: w “Odebrane” oraz w “wirtualnym” folderze stworzonym przez etykietę.

 

Dobrze Cię zrozumiałem i podtrzymuję swoją opinię. Muszę jednak zaznaczyć, że nie mam konta na Gmailu.

Dodaj jeszcze, że błędną opinię.

Jest bardzo prosty sposób na filtrowanie wiadomości za pomocą samego Thunderbirda bez udziału Gmaila i bez ingerencji w jego ustawienia przez jego stronę www.

 

To po co zabierasz głos?

Nivez

Prostszy sposób (być może działa też z innymi kontami IMAP):

Thunderbird:

PPM na nazwie konta Gmail -> “Nowy folder” i wprowadź jakąś nazwę

Przejdź do maila który chcesz aby został przeniesiony do folderu, który utworzyłeś.

LPM na jego jego adresie nadawcy i “Utwórz filtr na podstawie”

 

Dalej już Sobie pewnie poradzisz :wink: