Thunderbird jak ustawić filtrowanie maili do wybranego folderu?

(dre4merOn) #1

Cześć, jak mogę ustawić filtrowanie poczty w Thunderbird do wybranego przeze mnie folderu? Tak aby otrzymane wiadomości lądowały w nim.

(Piotrsobol) #2

O ile mi wiadomo, tylko poprzez dodawanie nowych kont e-mail. Zresztą w przypadku protokołu IMAP, foldery są zsynchronizowane z tymi z klienta webowego…

(dre4merOn) #3

Hmm nie wiem czy mnie zrozumiałeś. Naprawdę się nie da? Dodałem konto z Gmail i chciałem po prostu w thunderbirdzie pogrupować foldery np żeby do folderu dobreprogramy przychodziły te z dobrych programów do folderu youtube przychodziły te z YT.

(Cedar) #4

Jeśli masz dostęp do Gmaila w trybie IMAP, to w Gmailu ustaw sobie etykietę https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=wm#settings/labels zaznacz przy niej “Pokaż z kliencie IMAP” następnie w Thunderbirdzie “Prawy klawisz myszki” na Twoim koncie Gmail - > Menedżer subskrybcji i zaznacz folder o nazwie utworzonej etykiety.

Weź jednak pod uwagę że dany mail z daną etykietą nie będzie przeniesiony tylko znajdzie się w dwóch folderach: w “Odebrane” oraz w “wirtualnym” folderze stworzonym przez etykietę.

(Piotrsobol) #5

Dobrze Cię zrozumiałem i podtrzymuję swoją opinię. Muszę jednak zaznaczyć, że nie mam konta na Gmailu.

(Cedar) #6

Dodaj jeszcze, że błędną opinię.

Jest bardzo prosty sposób na filtrowanie wiadomości za pomocą samego Thunderbirda bez udziału Gmaila i bez ingerencji w jego ustawienia przez jego stronę www.

To po co zabierasz głos?

Nivez

Prostszy sposób (być może działa też z innymi kontami IMAP):

Thunderbird:

PPM na nazwie konta Gmail -> “Nowy folder” i wprowadź jakąś nazwę

Przejdź do maila który chcesz aby został przeniesiony do folderu, który utworzyłeś.

LPM na jego jego adresie nadawcy i “Utwórz filtr na podstawie”

Dalej już Sobie pewnie poradzisz :wink: