Thunderbird - jak usunąć pocztę z serwera

Witam;
Mam serwer pocztowy ustawiony na IMAP. Niestety miejsce na serwerze szybko się kończy i zależy mi aby wiadomości starsze niż 30 dni były przechowywane wyłącznie na dysku lokalnym a z serwera usuwane. Czy ktoś mi może podpowiedzieć czy można program pocztowy tak ustawić i gdzie ?

Pozdrawiam
Darek

To chyba musiał byś przejść na POP3 bo iMAP właśnie polega na tym, że to co robisz u siebie robi od razu na serwerze pocztowym.

Najprościej utwórz folder lokalny w TB np. Archiwum wiadomości i tam przenoś wiadomości starsze niż 30 dni.

Przy IMAP tylko archiwizacja w folderze lokalnym, jak pisał kolega wyżej. Ewentualnie drugie konto w TB z POP3, pobierasz wiadomości, kopiujesz na to konto wysłane i możesz usunąć wszystko z serwera.

Możesz też zrobić kopię foledru Thunderbird z AppData lub .thunderbird jeśli to Linux lub BSD, o ile synchronizujesz całe wiadomości, a nie tylko nagłówki.

ps. w TB zainteresuj się opcjami konfiguracji Narzędzia->Konfiguracja kont->(twoje konto)->Kopie i Foldery masz tam wiele możliwości do archiwizacji poczty (lokalizacja). Nie wiem ile masz poczty ale można dodatkowo na konto gmail wysyłać lub zapisywać do folderów lokalnych. Pamiętaj tylko o systematycznej kopi zapasowej profilu TB bo jak ci dysk padnie to stracisz pocztę. Druga sprawa TB ma dwa sposoby przechowywania poczty mbox - ograniczenie pliku do 4GB i maildir - nie ma ograniczenia ponieważ każda wiadomość jest zapisywana w oddzielnym pliku. Wybór maildir/mbox ustawiasz w narzedzia->opcje-zaawansowane-sposób przechowywania wiadomości. Wybór działa na nowo skonfigurowanej poczcie na starej tego nie zmienisz.