Thunderbird – jak usunąć wyskakujące okienka

Jak usunąć wyskakujące okienka Thunderbirda ( prawy dolny róg ) informujące o wpłynięciu nowych informacji, które przysłaniają ekran. Mam kilka kont podpiętych pod Thunderbirda i czasami długo to trwa
i uniemożliwia klikanie w tej części ekranu.

Narzędzia → Ustawienia → Ogólne → I następnie odznacz opcję widoczną na screenie poniżej:

Możesz też zamienić to powiadomienie na powiadomienie systemowe, będzie wówczas wyświetlane w systemowym Centrum Powiadomień.

1 polubienie

Ok., dzięki bardzo, zrobione :slight_smile: . A Powiadomienie systemowe to jak działa?

Zamiast dekoratora rysowanego przez Thunderbirda, dostaniesz powiadomienie rysowane przez system, podlegające systemowym ustawieniom wyciszania na przykład. Wtedy w trybie „nie przeszkadzać” się nie będą pojawiać.

1 polubienie

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :slight_smile:

[pierwsze, co mozna zrobic, to wejsc w ustawienia Thunderbirda. szukasz tam opcji „Ustawienia” albo „Opcje”, zalezy jak masz ustawiony jezyk. jak tam trafisz, to bierzesz zakladke „Ogólne” albo „General”, tam powinno byc. dalej jest prosto - szukaj sekcji powiadomien, czesto jest jako „Powiadomienia” albo „Notifications”. jak tam dojdziesz, to powinienes zobaczyc cos w stylu „Pokazuj powiadomienia o nowych wiadomosciach” albo podobnie. odptaszkuj to i po krzyku, nie powinny ci wiecej wyskakiwac. jesli masz kilka kont, to sprawdz, czy nie musisz tego zrobic dla kazdego konta osobno, bo czasem tak bywa. no i po problemie, powinienes miec spokoj od tych malych natretow w rogu ekranu. :stuck_out_tongue: jesli to nie pomoze, to moze trzeba bedzie pokopac glebiej w ustawieniach zaawansowanych albo zaktualizowac Thunderbirda do najnowszej wersji, czasem starsze wersje maja swoje humory. miej oko na to, zeby ci sie cos innego nie rozregulowalo po drodze. i pamietaj, zawsze mozesz wrocic do ustawien fabrycznych, jak cos pójdzie nie tak. :sunglasses::+1:

Wspominana opcja ustawiana jest globalnie dla całego programu, a nie z osoba dla poszczególnych kont pocztowych. Powyższy post nie wnosi nic nowego i użytecznego do tematu.

Może mu się pomieszało z profilami TB, aby odsperarować każde konto w osobny profil.

Ale wtedy każda instancja w trybie wielu profilów żre RAM i nagle będzie trzeba pomyśleć o rozbudowie PC jak braknie pamięci.


Jak systemowy mechanizm powiadomień wymięka (nie możesz pracować w trybie nie przeszkadzać a mechanizm nie rozróżnia na jaki e-mail wpada wiadomość), to niby można próbować rzeźbić z pomocą:

W opisie jest nawet link do kodu dodatku i wspomnienie problemu ogarnięciem snap/flatpak.


Ja dla przykładu nie mam przekonania, że używany jest Windows 8+.

Ależ wy kombinujecie :slight_smile:

No to zrób newsa jak filtrujesz powiadomienia TB na podstawie adresata z pomocom samego centrum powiadomień i kogoś chętnego co zrobi to na warszawskim macOS-ie, chyba że je wyprzedano na rzecz najtańszych PC z Windows 11.

GNU/Linux może zrobić ktoś na blogu.