Thunderbird - jak wylogować się w gmaila

Witam :slight_smile:

Od dawna korzystam z Thunderbirda i mam ustawiane tam dwie poczty, WP i Gmail.

Czy z Thunderbirda trzeba się jakoś wylogować?

Mam zainstalowany dodatek MinimizeToTray Plus 1.0.8, pocztę mam włączoną cały czas podczas korzystania z komputera.

Jak zaloguje się na pocztę przez stronę http://www.gmail.com i wejdę opcje “Ostatnia aktywność konta: szczegóły” to widzę napis: "To konto nie jest otwarte w żadnej innej lokalizacji. Być może jednak trwają sesje, z których należy się dopiero wylogować."

I jest przycisk: “wyloguj się z wszystkich pozostałych sesji”.

A ostatnia aktywność konta to: “IMAP z moim IP”.

Trochę męczące było by przed wyłączeniem komputera logować się na pocztę przez www i tam się wylogowywać.

Ustawienia zabezpieczeń:

Bezpieczeństwo połączenia: SSL/TLS

Metoda uwierzytelniania: Normalne hasło

To jak z tym wylogowaniem? :smiley:

“IMAP z moim IP”. - IMAP lub POP3 to jest właśnie sesja Thunderbirda - on się sam loguje, nie musisz się logować przez www.

Wejście przez www nazwane jest “przeglądarka”

to akurat wiem, chodzi mi o to jak bezpiecznie wyjść z Thunderbirda, czy wystarczy po prostu zamknąć go, czy trzeba się jakoś wylogować?

Bo męczy mnie trochę ten napis: "To konto nie jest otwarte w żadnej innej lokalizacji. Być może jednak trwają sesje, z których należy się dopiero wylogować."

A jak zaloguje się przez www i tam wyloguje, i następnie znowu zaloguje przez www to tego napisu nie ma.

Zamykasz program i koniec. On sobie na koniec zsynchronizuje katalogi - bo to jest de facto połączenie online i tyle.

tak się tylko pytam ponieważ wszędzie “trąbią” że należy się zawsze wylogować dla bezpieczeństwa, poczta, bank, forum itp.

Ale czytam że z tym bezpieczeństwem to chodzi o komputer w którego się korzysta, żeby np następna osoba na tym komputerze nie weszła np na naszą pocztę bez logowania.

W takim razie mnie to nie obchodzi, bo z mojego laptopa korzystam tylko ja, a w Firefoxie mam wyłączone pamiętane historii, ale i tak lubię się zawszę wylogować. W TB nie widzę tej opcji :smiley:

Hej,

Tutaj bardziej chodzi o wylogowywanie i zakończenie sesji, gdy korzysta się z bankowości on-line czy z poczty przez przeglądarkę. Gdy używasz programu, program sam łączy się z serwerem i rozłącza. :slight_smile:

Bo najzwyczajniej w świecie nie jest potrzebna. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Najprościej będzie odebrać prawa do uruchamiania Thunderbirda przez innych użytkowników, czyli utworzyć w systemie swoje konto oraz konto gościa. Program przy wyłączeniu sam się przecież wyloguje.