Thunderbird ma sklerozę - nie zapamiętuje hasła

Witam,

bez poczty elektronicznej przeżyć mogę (bez GG/XMPP/Skype byłoby gorzej) - jednak miło jest usuwać spam regularnie.

Jako, że mam trzy konta (dwa na wp.pl, jedno na gMail) i logowanie na nie z osobna jest męczące - postanowiłem poszukać programu, który by mnie wyręczył :slight_smile: I tak na moim komputerze znalazł się Thunderbird. Już chciałem oblewać sukces - dwa tygodnie i wszystko działa, jednak… pewnego słonecznego poranka coś się stało… i od tego momentu mogę mu wciskać “Zapamiętaj hasło”, a on po prostu nic. Szukałem porad w internecie, ale widzę że zbytnio nikt nic nie wie i są to tematy z 2008,2009,2010,2011 i żadnej sensownej odpowiedzi nie znalazłem.

Tak więc - może tutaj ktoś wie, w czym problem, bo ja już wysiadam…

Pozdrawiam.

sla17 , a co dokładnie się dzieje i w jakiej sytuacji pojawił się problem, dotyczy to tylko poczty wychodzącej lub tylko przychodzącej czy ogólnie, dostajesz jakieś komunikaty z serwera?

Woła o hasła do kont przy włączeniu programu, potem mogę wysyłać, odbierać itp - do wyłączenia programu.

Narzędzia -> Opcje -> Bezpieczeństwo -> Hasła i sprawdź czy czasami nie masz ich tam zdublowanych.

1 polubienie

Spróbuj tak. Przy wyłączonym programie skopiuj sobie w bezpieczne miejsce takie 3 pliki z katalogu profilu Thunderbirda:

signons.sqlite signons.txt signons3.txt

a następnie usuń je z katalogu profilu. Uruchom program ponownie. W razie potrzeby przywrócisz te pliki w poprzednie miejsce.

To dość dziwne, w jakiej sytuacji się to pojawiło, było tak od samego początku?

Może spróbuj utworzyć nowy profil, może w starym coś się skopało.

Może zainstalowałeś coś w systemie albo jakiś dodatek do TB który to spowodował…

Chyba niedawno ustawiłeś używanie hasła głównego i stąd ten monit Thunderbirda o hasło przy uruchamianiu. Odznacz używanie hasła głównego i będziesz miał jak dawniej.