Thunderbird nie chce pobierać dużych załączników

Jak w temacie. Thunderbird w ogóle nie pobiera dużych załączników. Muszę ręcznie przez zalogowanie się do poczty za pomocą przeglądarki. Ktoś może wie jak rozwiązać ten problem? Przy małych e-meilach nie ma problemów, ale jak złącznik ma już kilka MB to nie ma szans na jego pobranie.

Sprawdź w opcjach dla danego konta zakładkę Miejsce na dysku , czy nie masz tam czasami włączonego opgraniczenia limitującego wielkość załączników.

W opcje konta wchodzimy poprzez PPM na adresie e-mail i z menu kontekstowego Ustawienia….

Nie ma żadnych ograniczeń, w ustawieniach przyznane miejsce na dysku to 1024 MB, zwiększyłem w razie czego. Duże załączniki nadal nie chcą się pobierać.

Wiem że przy moim połączeniu pobranie 65MB powinno potrwać góra kilkanaście minut, a tu cały dzień mało.

Acha, czyli nie ma błędu, że nie pobiera takich dużych, tylko próbuje całe wieki z minimalną prędkością?

To może dostawca Internetu ma ponakładane jakieś ograniczenia na załączniki? Albo serwer poczty?

Skłaniałbym się właśnie ku takowym, nie, że to błąd samego Thunderbirda.

Jeśli nie byłoby to problemem, to rozwiałbym tę wątpliwość instalując na szybko jakiś inny program pocztowy i sprawdził, albo spróbował pobrać coś z innej skrzynki u innego dostawcy poczty.

Po moich testach jest tak.

Konfiguracja kont dla IMAP, innej nie uznaję.

Jeden e-mail z załącznikiem 65,1 MB (dokładnie kilka załączników o łącznej wadze 65,1MB). Korzystam na co dzień z poczty WP. Skonfigurowałem Thunderbirda jeszcze dla Google i o2.

Niestety Google nie chce przyjąć większych załączników niż 25MB, ale i tak wszystkiego nie pobrało. Tylko 16MB.

Co do o2 to Thunderbird podczas pobiera wywinął orła, dwa razy, więcej powtarzać mi się nie chciało.

Jak dla mnie to winno programu pocztowego. Być może istnieje jakiś dodatek który to usprawnia, byłbym wdzięczny bo przyzwyczaiłem się już do tego tego ptaszka.

(dla informacji program mam na bieżąco aktualizowany, co do dodatków to nie jest przeładowany, używam tylko jednego - minimalizacji do zasobnika systemowego)

Sprawdziłem u siebie na pliku 25MB. Wysłałem z Thunderbirda na wp.pl i o2.pl. I program odebrał je sobie z pełną szybkością łącza (o2 - 10mbit/s) i z wp wolniej (około 7-8 mbit/s). Ale ja mam skonfigurowaną pocztę przez POP.

Więc faktycznie błąd leży pewnie gdzieś indziej.

Nie używam żadnych dodatków do Thunderbirda. Mam go “gołego”, instalowanego kilka miesięcy temu i z importowaną pocztą z 2-3 ostatnich lat.

Na chwilę obecną nie mam innych pomysłów niestety. :frowning:

Jeszcze za chwilę sprawdzę skrzynkę na aol.com, tam mam IMAP włączony.

dodane:

W poczty aol.com IMAPem ściągało mi równo, ale wolniej, około 2mbit/s.

Szukając możliwej przyczyny natrafiłem na informację, że u kogoś antywirus powodował strasznne zwolnienie pobierania załączników przez IMAP.

Ale są też głosy, że rzeczywiśćie coś nie gra z kombinacją Thunderbird+IMAP+załączniki. Więcej pomysłów nie mam.

ps. jeszcze takie coś znalazłem, Dotyczy Gmaila, ale jest też info, że może zadziałać dla innych serwerów pocztowych. Nie do końca w temacie, ale kto wie.

Dziękuję za pomoc.

Niestety wychodzi na to że duże załączniki trzeba odbierać przez interfejs www.