Thunderbird - nie inicjuje okna otwarcia załącznika

Witam,
Mam problem z klientem poczty Thunderbird w wersji 91.6.0 (64-bity). Problem jaki mam, pojawił się wraz z wydaniem wersji 91.5.1 . Praca jaką się zajmuję bardzo często opiera się o pliki przesyłane w wiadomościach mailowych i w przypadku wersji 96.5.0 gdy otrzymałem załączniki w wiadomości to po rozwinięciu dolnego okna z załącznikami, dwuklik na załącznik typu *.rar, lub *.dwg powodował wyskoczenie okna otwarcia załączonego pliku, jak w poniżej przedstawionym screenie podczas otwierania pliku *.pdf:
image
po aktualizacji klienta poczty, nie mogę już otwierać plików *.rar i *dwg bezpośrednio z klienta poczty co przeszkadza mi bardzo w codziennej pracy.

Po wejściu w „Narzędzia>Preferencje>” w sekcji „Pliki i załączniki”, znikła mi możliwość otwierania plików *.dwg a dla plików *.rar mimo takiego ustawienia

dwuklik LPM lub PPM i „otwórz” nie powoduje inicjacji otwarcia pliku.
Muszę zapisać pliki np. na pulpicie i dopiero mogę je otwierać.

Prosiłbym o pomoc i wskazówki co mogę zrobić b otwieranie plików z załącznika działało jak dawniej.

Z góry dziękuję za pomoc.

PS. zmiana klienta poczty nie wchodzi w grę, ponieważ interfejs jaki oferuje Thunderbird jest dla mnie bardzo poręczny i przyzwyczaiłem się do niego w ciągu 8 lat.

https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?p=248516#p248516

Zrób podobnie tyle, że na typie pliku PDF (application/pdf).

Niby starsza wersja TB 91 nie lubiła jak ktoś typ pliku zapisał dużymi literami:

https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=50767


Jak ktoś ma siły to może na 1747360 - [91.4.1] Attachments with extensions not registered in MIME type cannot be opened in Thunderbird Ver91.4.1 śledzić problemy i może cofną rygorystyczne sprawdzanie rejestru i rozmiaru liter (niby w wersji 98 beta już działa w miarę stabilnie).

Błąd z wielkim „.PDF” ma pewnie osobny numer.

Dzięki wielkie :wink: działa :wink:
Ile ja się namordowałem by coś pomogło… nawet reinstalacje nie pomagały.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.