Thunderbird nie może otwożyć podfolderów

(APC1974) #1

Jakiś czas temu zaktualizowałem Thunderbirda z 2.0.0.19 do 2.0.0.21. W profilu mam założone kilka folderów w których trzymam e-maile podzielone tematycznie. Część z tych folderów ma podfoldery - archiwa, w których trzymam stare e-maile. Na przykład folder PPA zawiera e-maile z tego roku i podfolder Archiwum , w którym są kolejne podfoldery 2008 , 2007 itd. zawierające e-maile z poprzednich lat. Niestety nie mogę ich otworzyć i dotrzeć do zarchiwizowanych wiadomości, bo Thunderbird zachowuje się, jakby żadnych podfolderów nie było (brak 'trójkącika' do rozwijania listy przy nazwie folderu itd.). Zajrzałem do ' Documents and Settings...\Profiles...\Mail\Local Folders' i podfoldery istnieją. Nie miałem ostatnio żadnych problemów z moim WinXP (żadnych padów dysku, żadnych wirusów itd.). Jak zmusić Thuderbirda, żeby zobaczył te podfoldery?

(Szynaw) #2

Jeśli jesteś pewien, że problem wystąpił po aktualizacji Thunderbirda, to być może pomoże zainstalowanie poprzedniej wersji

Tutaj masz link do wersji 2.0.0.19.

(Capletonmix) #3

a może warto zaktualizować thunderbirda do najnowszej wersji albo reinstal z zabezpieczeniem i/lub eksportem maili

(APC1974) #4

@Szyna21 - 100% pewności nie mam, że winna jest aktualizacja - problem zauważyłem dopiero dziś, gdy potrzebowałem zajrzeć do starocia sprzed kilku lat...

@capleton - no przecież 2.0.0.21 to najnowsza wersja (nie licząc bet, których nie mam zamiaru instalować).

W każdym bądź razie już po problemie - rozwiązałem go metodą siłową. :wink: Założyłem nowe podfoldery w Thunderbirdzie i przekopiowałem ręcznie, pod Windowsem, zawartość "niewidzialnych" podfolderów do tych które widać w Thunderbirdzie i poszło - po starcie programu mam dostęp do starych wiadomości. :smiley:

Ale swoją drogą ciekawe, dlaczego Thunderbirdowi nie podobały się stare podfoldery :?:

(Capletonmix) #5

a może windows ci zarchwizował te pliki razem z folderami - pisąles że były stare i raczej ich nie używłeś - używasz tej opcji archwizacji czy tam konserwacji?

(APC1974) #6

Archiwizację mam wyłączoną "od zawsze". Z resztą usługa kompresji (Kompresuj dysk dla zaoszczędzenia miejsca?) działa chyba tylko na partycjach NTFS a profil Thunderbirda mam na partycji FAT32 - tak, że gdyby WinXP nawet chciał mi coś zarchiwizować to akurat tu nie dałby rady...