Thunderbird nie może otwożyć podfolderów

Jakiś czas temu zaktualizowałem Thunderbirda z 2.0.0.19 do 2.0.0.21. W profilu mam założone kilka folderów w których trzymam e-maile podzielone tematycznie. Część z tych folderów ma podfoldery - archiwa, w których trzymam stare e-maile. Na przykład folder PPA zawiera e-maile z tego roku i podfolder Archiwum , w którym są kolejne podfoldery 2008 , 2007 itd. zawierające e-maile z poprzednich lat. Niestety nie mogę ich otworzyć i dotrzeć do zarchiwizowanych wiadomości, bo Thunderbird zachowuje się, jakby żadnych podfolderów nie było (brak ‘trójkącika’ do rozwijania listy przy nazwie folderu itd.). Zajrzałem do ’ Documents and Settings…\Profiles…\Mail\Local Folders’ i podfoldery istnieją. Nie miałem ostatnio żadnych problemów z moim WinXP (żadnych padów dysku, żadnych wirusów itd.). Jak zmusić Thuderbirda, żeby zobaczył te podfoldery?

Jeśli jesteś pewien, że problem wystąpił po aktualizacji Thunderbirda, to być może pomoże zainstalowanie poprzedniej wersji

Tutaj masz link do wersji 2.0.0.19.

a może warto zaktualizować thunderbirda do najnowszej wersji albo reinstal z zabezpieczeniem i/lub eksportem maili

@Szyna21 - 100% pewności nie mam, że winna jest aktualizacja - problem zauważyłem dopiero dziś, gdy potrzebowałem zajrzeć do starocia sprzed kilku lat…

@capleton - no przecież 2.0.0.21 to najnowsza wersja (nie licząc bet, których nie mam zamiaru instalować).

W każdym bądź razie już po problemie - rozwiązałem go metodą siłową. :wink: Założyłem nowe podfoldery w Thunderbirdzie i przekopiowałem ręcznie, pod Windowsem, zawartość “niewidzialnych” podfolderów do tych które widać w Thunderbirdzie i poszło - po starcie programu mam dostęp do starych wiadomości. :smiley:

Ale swoją drogą ciekawe, dlaczego Thunderbirdowi nie podobały się stare podfoldery :?:

a może windows ci zarchwizował te pliki razem z folderami - pisąles że były stare i raczej ich nie używłeś - używasz tej opcji archwizacji czy tam konserwacji?

Archiwizację mam wyłączoną “od zawsze”. Z resztą usługa kompresji (Kompresuj dysk dla zaoszczędzenia miejsca?) działa chyba tylko na partycjach NTFS a profil Thunderbirda mam na partycji FAT32 - tak, że gdyby WinXP nawet chciał mi coś zarchiwizować to akurat tu nie dałby rady…