Thunderbird nie pobiera dużych emaili

Witam. mam problem z Thunderbirdem. Mianowicie, owszem wiadomości są pobierane, ale tylko te “małe” bez załączników, lub z małymi załącznikami. gdy załącznik jest większy nic mi się nie pobiera, a właściwie pobiera nie do końca. mamy np. na pasku stanu “Pobieranie wiadomości 1 z 8” no i pasek się napełnia (straszne wolno) dochodzi do 3-3,5 kreski i nagle kreski giną, zostaje biały pasek jakby się nic nie pobierało i nie mam żadnej nowej wiadomości (żadnej z tych 8). Co może być tego przyczyną? Dodam, że nie mam ustawionego maksymalnego rozmiaru wiadomości.

Być może to nie koniecznie z programem pocztowym jest problem a z serwerem pocztowym?

Z jakiego serwisu korzystasz?

Konto na o2. Próbowałem drugi raz skonfigurować i nadal nic. Nie wiem o co może chodzić.

Często problemy podobne do twoich powodują programy antywirusowe, czasami firewalle. Zwłaszcza te, które działają jako proxy, pośrednik pomiędzy serwerem poczty a programem pocztowym. Wyłącz ochronę poczty email (różnie się ta funkcja w różnych programach nazywa więc nie podam szczegółów). To i tak jest IMO tylko zbędny bajer antywirusa. Przecież “obok” cały czas działa ochrona rezydentna, więc nawet jeżeli nie skanuje się poczty w czasie pobierania to i tak maile z ew. wirusami zostaną wyłapane zaraz po zapisaniu ich na dysku.

goomish , tego także próbowałem. Niestety nic to nie pomogło.

Witam!

Mam ten sam problem… jak załącznik większy to program TB chyba usypia w trakcie pracy… bo sie nic nie dzieje

poczta na o2, antywirus ESET 4, win XP

Zrobiło mi się to chyba po którejś aktualizacji TB do kolejnej wersji,…

Może ktoś wie jak to poprawić

Dzieki!

Właśnie wyszła nowa wersja Firefox i Thunderbird, polecam aktualizowanie i sprawdzenie czy jest lepiej. U mnie błąd z gmailem jak na razie nie wystąpił ani razu na nowej wersji 6.0.1