Thunderbird po aktualizacji nie uruchamia się

To jest dysk SSD

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy może to ważne. Miałem zainstalowany program FreeCad ale jak chciałem otworzyć rysunek do przeglądania działo się cos dziwnego. Program otwierał sie kilka razy i nie można było go wyłączyć nawet przez menagera zadań. Otwierał się w nowym oknie raz po raz. Dopiero zamkniecie systemu i ewentualne anulowanie zamknięcia wyłączało go. Usunąłem go.

Zainstaluj Thunderbirda i wyłącz automatyczne aktualizacje

1 polubienie

Właśnie mam taki plan. Ale nie wiem czy nie niższą wersję skoro ta nie działa normalnie. Jeszcze poczekam. Może uda się zlokalizować problem np z dodatkami.

Ja używam Bitdefendera Internet Security. Program dopuszczony ale problemy takie same jak w pierwszym poście.

Uruchom Windowsa w safe mode i sprawdź, czy TB wówczas uruchomi się bez problemów - jeśli tak zmień AV.

1 polubienie

Niby to jednak jakiś dodatek/rozszerzenie XPI mu psuje, tylko nikt nie napisał jak je na stałe wyłączyć.

W trybie awaryjnym Windowsa uruchamia sie TB . co ciekawe nie daje się uruchomić AVAST. Chciałem go wyłączyć żeby sprawdzić czy to nie jego robota. A tu kiszka. Chyba go usunę i zainstaluje ponownie.

AVAST się naprawił bez usuwania. Ale TB uruchamia sie tylko przez WIN+R w trybie bezpiecznym czy tez awaryjnym.

Jak masz jakieś dodatki, to może je usuń jak nie mają żmudnej konfiguracji (np. SmartTemplate4, Stationery - Papeteria).

Potem to już mam średnio bezpieczny pomysł z usunięciem prefs.js, tak by się zresetował do ustawień domyślnych.

1 polubienie

będę próbował