Thunderbird po aktualizacji nie uruchamia się

Witam. Po aktualizacji kilka dni temu Thunderbird przestał sie uruchamiać. Kliknięcie na ikony w różnych miejscach nic nie dają , Zadnej reakcji po za obracającym sie chwile kółeczkiem. Zainstalowałem go od nowa tracąc kontakty i wszystko inne z 4 kont. Częśc poczty odzyskałem. Dzis znów coś sie aktualizowało i znów to samo. Wię ktos co sie dzieje? I jak to rozwiązać.

profile thunderbirda znajdują się w ‘C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles’ i foldery o róznych nazwach, więc może nie wszystko stracone, a co do programu, tylko z thunderbirdem są problemy? antywirusa używasz? sam używam od dłuższego czasu, i praktycznie żadnych problemów, sam się aktualizuje, może ze dwa razy się zawiesił, sprawdź w procesach, czy tam jest, może się zawiesił

Może któryś z dodatków sprawia problemy. Spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym ( z wciśniętym shiftem). Jak się uruchomi to po kolei wyłączaj rozszerzenia aż znajdziesz sprawiające problemy.

Problem z tym że nie mam takiej ścieżki. Kończy sie na nazwie użytkownika a AppData juz nie ma. I nigdzie nie znajduje. Jednak sie uruchomił w końcu ale nie znalazłem przyczyny. Chcę spróbować zrobic kopie zapasową póki działa zanim będę sprawdzał czy sie będzie uruchamiał ale nie mogę znaleźć gdzie on przechowuje maile.

Najprościej ścieżkę profilu znaleźć :
Pomoc- informacje dla pomocy technicznej - folder profilu

1 polubienie

folder ‘AppData’ jest ukryty, inny sposób by się do niego dostać to, winkey + r, i w oknie uruchamianie, wpisać %appdata%

1 polubienie

Znalazłem. Dzięki. Folder thunderbird ma 19 Gb a w poczcie jest około 8Gb. Czy jak skopiuję cały folder thunderbird to wystarczy żeby to potem odzyskać?

Jaki system? aa jedyny win 10

z reguły tak, nawet po przeinstalowaniu systemu, wystarczy wkleić folder z ustawieniami thunderbirda w %appdata% i zawsze mi wszystkie ustawienia oraz pocztę wykrywało, jeśli ważne emaile, to warto co jakiś czas robić backup

1 polubienie

Windows 7

Zapomniałem że foldery mogą być ukryte:) Znalazły sie i chyba działa ok.

Appdata niby tak ale foldery TB i “Roaming” nie mają flagi ukryte jak sam jej nie naniesiesz (poza tym nie każdy program lubi pliki ukryte).

No i znów to samo. Po wyłączeniu i włączeniu komputera znów Thunderbird nie chce sie uruchomić. Przy rozwiązywaniu
problemów wyskoczył komunikat niezgodna aplikacja. Ale działał i przestał . Mam Win 7. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Używasz Bitdefendera?

A co to jest?

Antywirus - jakiego używasz?

Mam Avast. Od wielu lat. Cos takiego zdarzyło mi sie pierwszy raz. Ja nie jestem za bardzo oblatany w temacie kompa. Jak cos działa to ok ale zaczyna szwankować to kiepsko.

Jakiej wielkości masz dysk twardy? W jakiej jest kondycji - parametry SMART? Sprawdzisz to w programie:
https://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html .

Sprawdź też czy program uruchomi się w trybie bezpiecznym:
https://www.lifewire.com/safe-mode-uninstall-extensions-thunderbird-1173165 .
Potem możesz włączać poszczególne dodatki (o ile masz jakieś) i sprawdzić co trzodzi.

1 polubienie

C ma 200 Gb i 17,5 Wolnego miejsca.

Sprawdziłem stan Jest dobry 98%
W trybie awaryjnym Thunderbird sie uruchomił. Jak teraz sprawdzić który dodatek jest psuje działanie?