Thunderbird - po uruchomienu brak poczty i kont

Witam.

 

Proszę o pomoc ponieważ dziś po uruchomieniu programu zobaczyłem pustke. Miałem w Thunderbird skonfigurowane 3konta pocztowe a dziś ich brak.

Na dysku w katalogu programu dane są ponieważ katalog zajmuje jakieś 15GB a wieć nic nie zgineło tylko zapewne plik konfiguracyjny sie uszkodził. Czy idzie to jakoś naprawić ?

Prawdopodobnie został utworzony nowy profil, powinno dać się to naprawić.

Jaki masz system i wersję thunderbirda?

 

Musisz odszukać folder z profilami thunderbirda i odczytać nawę profilu (folderu) który zawiera skonfigurowane konta oraz wiadomości w nich zawarte (profili może być kilka).

Następnie musisz odnaleźć plik profiles.ini i w nim zmienić nazwę aktualnie używanego profilu na ten właściwy.

 

Oczywiście Thunderbird musi być wyłączony w trakcie edycji jego pliku konfiguracyjnego.

Moja wersja programu to 31.0 a windows 8 ale niestety nie mogę znaleść pliku o którym wspomaniałeś profiles.ini

Może jest on ukryty, upewnij się że masz włączone pokazywanie plików ukrytych.

Ten plik powinien być w tym samym miejscu co folder z profilem.

 

Czy odnalazłeś folder z profilem?

Jeśli tak to podaj mi dokładną jego ścieżkę.

Na windowsach profil jest rozbity na 2 foldery (2 miejsca), w jednym jest właściwa część profilu a w drugim cache (nie wiem jak dokładnie jest na win8; ja mam linuxa).

Ten plik konfiguracyjny powinien być w jednym z nich ale jeśli nie ma go nigdzie to będzie trzeba go stworzyć.