THUNDERBIRD po zmianie folderu nie podnosi się [SOLVED]

Witam, na laptopie z Windows 7 64 bitowym miałem ja sobie thunderbirda 8)

Zaśmiecał mi dysk C (ponad 10gb miał ten jego folderek tam) więc zmieniłem w opcjach konfiguracji konta lokalizacje na folder na dysku D potem usunąłem ten z C mając nadzieję, że będzie ok, że zacznie maile zapisywać na D a o starych zapomni i tyle :roll:

Thunderbird nie podniósł się już po tym ciosie :cry:

Odinstalowałem go i zainstalowałem nowego, uruchamiałem ponownie komputer, nie pomogło. Mimo ledwo co zainstalowanego nowego “ptaka piorunów” naal ukazuje się ten sam błąd:

Program Thunderbird został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Thunderbird lub uruchomić ponownie system.

W menadżerze zadań nie ma żadnego procesu z thunderbirda czy mozilli :-x

Po licznych próbach, a dwóch reinstalacjach problem nadal się pojawia, proszę o pomoc dobrzy ludzie! ![-o<

Chciałbym móc ponownie używać tego władcy piorunów, bo bardzo ułatwiał mi życie.

Pozdrawiam serdecznie!

P.S. Lata mnie tu nie było i widzę, że forum zmieniło się na lepsze :o =D

Zrób kopię dodatkową poczty. Odinstalij TB. Wyczyść wszystkie tymczasowe dane oraz konfiguracje TB. Zainstaluj go na nowo. Stwórz nowe konto i zmień lokalizację folderu na jakiś pusty na dysku C. Zamknij TB, wgraj kopię do foldery na dysku D i otwórz ponownie TB.

Bardzo źle to zrobiłeś .

Na przyszłość gdy będziesz chciał ustawić inny folder profilu uruchom program przez wpisanie w Start -> Uruchom -> " Thunderbird -p" i tu ustaw ścieżkę do nowego profilu.

Dane między profilami najlepiej się przenosi za pomocą programu MozBackup.

“Od zawsze” mam dla profili Thunderbirda i Firefoxa oddzielną partycję 10 GB. Dzięki temu przy np. zmianie systemu wszelkie dane przeglądarki i maile mam zachowane oraz nie robią mi one bałaganu na partycji systemowej

Po gruntownym czyszczeniu rejestru i plików tymczasowych problem zniknął,

dzięki za podpowiedzi i rady na przyszlość, zapamiętam.

Dodane czwartek, 14 czerwca 2012, 20:37

Po gruntownym czyszczeniu rejestru i plików tymczasowych problem zniknął,

dzięki za podpowiedzi i rady na przyszlość, zapamiętam.