Thunderbird - ponowne sćiąganie poczty


(Airborn) #1

Witam, mam problem z programem Thunderbird, otóż czasami zdarza mi się, że zaczyna on ponownie ściągać całą zawartość skrzynki (na wp.pl) co przy kilku set wiadomościach jest dość męczące :?


(sdar) #2

Jeśli połaczenie z serwerem zostanie przerwane przed zakończeniem pobierania poczty to bywa, że wiadomości nie zdążą być usunięte z serwera. Wtedy przy ponownym połączeniu program pobiera wszystko od początku.


(Airborn) #3

Połączenie nigdy się nie zrywa (przynajmniej niezdarzyło się by zerwało się w czasie ściąganie poczyt przez TB). Okresy między kolejnymi ściągnięciami całej poczty to czas około tygodnia (nieregularne), pomiędzy którymi TB normalnie funkcjonuje ściągając tylko nowe wiadomości.


(Monczkin) #4

Airborn mam podobny problem, i jak do tej pory nie udało mi się znaleść przyczyny tego stanu. Na kilka kont, które używam, problem jest z pocztą na wp. Być może przyczyna leży po stronie serwera konta pocztowego


(Airborn) #5

Ok dziękuję, choć przyznam że kożystam z TB dość długo to problem pojawia mi się od jakichś 3 tygodni dopiero, no cóż trzeba sie na gmail przerzucić:slight_smile: