ThunderBird problem z hasłem

(system) #1

Witam zainstalowałem sobie thunderbirda i według porad gmaila skonfigurowałem konto e-mail z programem i tu mam problem gdy chce zobaczyc prze program wiadomości każe mi podać hasło do IMAP lub pop (w zależności co podałem)

Nie znam żadnego hasła i nie wiem skąd je wziąć .Przez to nie moge korzystać z oprogramowania

(Jack60) #2

Korzystam z thunderbirda kilka lat /trzy/ i nigdy nie miałem z nim problemów.Jeśli chodzi o hasło to-to do serwera poczty /pop,imap-przychodząca-smtp-wychodząca/ i tyle,po zapamiętaniu będziesz mógł automatycznie pobierać wiadomości. :smiley:

(system) #3

no chodzi mi o to,że nie znam hasła do tego pop,imap czy smpt zeby automatycznie zapamiętywało muszę je wpierw podać

Ps:podaje hasło do mojej poczty to jej nie przyjmuje

(Jack60) #4

Wg mnie masz źle skonfigurowanego thunderbirda.Wejdź na swoją pocztę tradycyjnie i w parametrach konta masz podane nazwy serwerów pop3-dla poczty przychodzącej i smtp-dla poczty wychodzącej i ta np. w poczcie WP: pop3.wp.pl-dla przychodzącej i smtp.wp.pl dla-wychodzącej, poczta interia: poczta.interia.pl - dla obu.Sprawdź poprawność swojego loginu itp.,więc przy poprawnej konfiguracji thunderbird nie wymaga innego hasła niż to do serwera poczty i jest opcja /zaptaszkowanie kratki/ dla zapamiętana hasła do serwera.

np.: http://wstaw.org/p/6da0/

(_tommy_) #5

Usuń konto i załóż je ponownie używając tej strony.

Z kolei na tej stronie masz oficjalny manual do konfiguracji TB pod kątem korzystania z Gmaila.

Korzystanie z TB z kontem Gmail jest bardzo proste i bardzo przyjemne tak więc spróbuj jeszcze raz zrobić konfigurację w programie pocztowym.

(system) #6

ajajaj....

zrobiłem tak jak mówiliście i wyskakuje:

2qjesmr.png

i chodzi mi o te hasło.Wpisuje te od maila i nie chodzi nic;/

Ps:

jak coś wpisze to wyskakuje:

(_tommy_) #7

To zrób tak:

1. usuń konto

2. odinstaluj TB i usuń wszystko co związane z TB (pliki tymczasowe, wszystkie foldery itp)

3. przeczyść CCleaner'em

4. ponowie zainstaluj TB

5. dodaj konto Gmail wg oficjalnej instrukcji.

Tak wygląda u mnie rozkład folderów w kontach Gmail:

75917048.th.jpg

Dziwi mnie, że masz etykietę INNE. To jest wg mnie błąd.

(system) #8

zrobiłem jak mówiłeś teraz jest tak jak u ciebie all i gdy przyciskam ,,Pobierz" wyskakuje mi bym podał hasło do nazwa@pop.gmail.com.

Gdy podaje hasło od mojego konta to dalej wyskakuje:

Web login Required(Failure)

a po tym:

Logowanie na serwerze ipop.gmail.com nie powiodło się ;/

Tracę już nadzieje ;/

Ps: Mam visto to moze przez to ? ;/

(bachus) #9

Mi jeszcze to przychodzi do głowy:

gmails.png

(system) #10

ludzie tu mam wszystko ok wyskakuje żebym podał jakieś hasło ratujcie ;/

co to za hasło wszystko skonfigurowane jest ok