Thunderbird - Profil niewidoczny w programie

Witam,
Uległ mi awarii system win 10, Otrzymałem niebieski ekran i partycja NTFS zrobiła się na RAW ale

chkdsk /f E:

pomogło i widzę wszystkie foldery. Pliki naprawcze win10 nie są w stanie go wskrzesić wiec została mi tylko opcja przeniesienia plików na nowy dysk z systemem operacyjny.
Odpaliłem win 10, zainstalowałem Thunderbird 68 taka tez wersje miałem na wcześniejszym systemie bo zawsze na bieżąco aktualizowana. Skopiowałem profil ze starego dysku na nowy używając ścieżki

AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles

ale mam problem, że nie wyświetla mi kont pocztowych i wiadomości. Zawsze mam komunikat na początku o konfigurację konta pocztowego.
Kombinowałem już tak, że nadpisywałem istniejący profil w programie, pobrałem wersje portable i dalej nic nie chce mi wczytać emaila i kont pocztowych.
Profil konta to 30,6GB więc na pewno dane są tylko jak je teraz wyciągnąć, może jeszcze cos powinienem skopiować ?
Zauważyłem, że np. książka z adresami się zaktualizowała ale jak przywrócić cała resztę ?

1 polubienie

https://support.mozilla.org/pl/kb/przenoszenie-danych-thunderbirda-na-nowy-komputer

1 polubienie

Nie przedstawiłeś nic nowego to jest dokładnie to samo co powyżej opisałem i wykonałem. Skopiowanie całego folderu również nic nie dało takie czynności wykonywałem. Pobrałem nawet starsza wersje oprogramowania ale to tez nic nie dało.

Wpadłem jeszcze na taki pomysł, że zainstalowałem MozBeckup posiadałem kopie z 2017r. odpaliłem ją po czym wskoczyłem w folder

AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\nazwa.default\Mail

i przekopiowałem wszystkie foldery z zawartością ze starego dysku. Rezultat zaskakujący wiadomości widoczne, wszystkie foldery zapełnione. Mógłbym zakończyć już ten temat ale nie było to 100% skopiowanie. Folder “odebrane” posiadałem tam ok 80 wiadomości które były mi zawsze potrzebne pod ręką tych emaili nie mam :frowning: i nie wiem jak je odzyskać.
Posiadałem w programie pocztowym 4 skrzynki pocztowe dwie z nich posiadają informacje w folderze “odebrane” a dwie nie. Kombinowałem z plikiem Inbox w folderze

AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\nazwa.default\Mail

ale bez rezultatu nie było tam wiadomości aktualnych tylko z 2013r. hmmm może program zapisał je w innym miejscu jest taka możliwość ? Może mam szukać pod inną ścieżką.
Ktoś coś podpowie ?

Ścieżka dobra, raczej nie przeniosłeś ręcznie sobie kiedyś do innego folderu / partycji (np: D:\).

Raczej uszkodzenie systemu plików rozwaliło profil… a co kopię z 2013 to nie mam pojęcia, może za stara dla 68…

Jak masz aktywne przywracanie systemu, to z nich ratuj profil - “kopie cieniowe”*?

Niby szansa, że masz cały sprawny profil w punkcie przywracania jest (jak się nie nadpisały punkty od aktualizacji/awarii).


Tyle czy uda się je wyciągnąć z niesprawnego systemu…

Dziękuję za informację, przywracania systemu nie mam wiec wiadomości przepadły na to wygląda.
Można zamknąć temat.

1 polubienie