Thunderbird - przenoszenie katalogu z systemu na system


(Michal Olber) #1

Witam

Ostatnio dość często zmieniam sobie systemy, tzn. Windows 7 i Fedora/Ubuntu. Korzystam od długiego czasu z klienta pocztowego Thunderbird. Jak wiadomo, wszystkie maila i katalogi są zapisywane w jednym katalogu. Wystarczy to skopiować i wkleić do odpowiedniego katalogu w innym systemie. Niestety, ale ta funkcja nie zawsze działa. I u mnie np. dopiero skopiowanie odpowiednich plików, w odpowiedniej kolejności do katalogu w innym systemie, spowodowało, że program pocztowy raczył to wykryć.

Jednakże jest jedno ale. Skopiowanie z Windows -> Linux nie powoduje żadnych problemów. Gorzej jest w drugą stronę. Wszystkie polskie znaki zmieniły się w krzaczki, i do tego katalogi z poczcie, które miały owe polskie znaki, zdublowały się :confused:

Ktoś ma jakiś pomysł, na rozwiązanie owego problemu?


(imeehow) #2

Jeśli robisz to na jednym kompie to może to Ci pomoże: http://slick.pl/pl/Moja-baza-wiedzy/Lin ... -i-w-Linux


(Jack60) #3

A może po prostu backup? - http://www.dobreprogramy.pl/MozBackup,P ... 12613.html


(imeehow) #4

MozBackup nie działa na Linuksie z tego co wiem.


(Michal Olber) #5

Tylko, że MozBackup jest tylko pod Windows. Niektórzy naprawdę nie umieją czytać wymagań systemowych programów, których używają.

Co do tego montowania, to średnio, bo korzystam z dwóch różnych dysków, a nie zawsze jest tak, że oba mam podpięte w kompie.

Teoretycznie mógłbym używać Thunderbird portable, ale tam są pliki exe i otwierało by się to pod Wine, ale uruchamianie natywnego klienta pod Linuksa pod Wine, mija się z celem.

Chyba, że znacie jakiegoś klienta, który ma dobrze to zrobione. Aktualnie chcę spróbować Evolution, bo jest też kompilacja pod Windows.


(Damgora) #6

serwer poczty obsługuje IMAP (np. Gmail) czy tylko POP3?


(Michal Olber) #7

Korzystam głównie z POP3, gmaila nie używam na dysku