Thunderbird przestał odbierać e-maile

@wrona3891 dziękuję! Pomogło :slight_smile:

Zależy kto co rozumie pod pojęciem wyłączenie. Ja rozumiem jako spowodowanie, że procesy ESETa nie wystartują poprzez odznaczenie usług w msconfig.
Odinstalowywanie w środowisku produkcyjnym, gdzie są konkretne licencje raczej nie wchodzi w grę.

:sunglasses: Dzięki, DZIAŁA!

Tak precyzyjniej (dla mniej biegłych):
ESET -> Ustawienia zawansowane ->
Strony internetowe i poczta e-mail ->
SSL/TLS -> CERTYFIKAT GŁÓWNY ->
Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek -> WYŁĄCZ ->
Uruchom ponownie komputer.

Po uruchomieniu komputera postępuj zgodnie z powyższą ścieżką ->
Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek -> WŁĄCZ.

Dzięki wrona3891

1 polubienie

Rzeczywiście to działa! :slight_smile: Dziękuje Wam ogromnie!
Mam jednak inny problem, na tym e-mailu jest ponad 43 000 wiadomości e-mail, które są już pobrane na Thunderbirda i przesegregowane…
Niestety, jak był problem bawiłem się wszystkim co możliwe i przełączyłem POP3 na synchronizacje wszystkich maili i jak mi teraz ruszył program to pobiera 43 000 wiadomości…
Jak mogę to pokonać, żeby pobrało mi tylko brakujące maile? :expressionless:

Niestety u mnie wyłączenie opcji ‘Dodaj certyfikat główny do znanych przeglądarek’ nie pomógł…
Nadal to samo - moge wysyłać pocztę ale w czasie odbierania mam komunikat ‘Sprawdzanie możliwości serwera pocztowego’, kręci sie kółeczko w lewym gornym rogu i poczta sie nie zaciąga. Dotyczy to kilku kont - na różnych serwerach.
Wersja ESET - Endpoint Security.
Odinstalowanie ESTETA też nic nie dało.
Problem, tak jak i u Was, pojawił się dzisiaj rano.
Próbowałem też obniżenie wersji min TLS w Thunderbirdzie z 3 na 1. Nic to nie pomogło.

Czytaj wskazówkę uważnie,bo działa.Trzeba wyłączyć-zrestartować- i WŁĄCZYĆ ponownie.

Hmmm. Dokładnie tak zrobiłem. I nic.
Próbowałem też obniżyć poziom bezpieczeństwa w Thunderbirdzie ustawiając:
security.tls.vervion.min niżej, wykluczałem z firewall TB, usunąłem certyfikat z TB, po cym go oczywiście ESET dodał (i jest poprawny).
Sprawdziłem wersje TLS na wszystkich serwerach, z których TB pobiera pocztę - jest ok.
I nadal mogę wysyłać wiadomości ale nic nie przychodzi.
Po odinstalowaniu ESETa też się nic nie zmieniło.

Super, działa i u mnie bo już się martwiłem, że bez informatyka się nie obejdzie :slight_smile:
Problem rozwiązany
Pytanie dlaczego coś takiego się zadziało??

U mnie zadziałało. Wielka ulga i wielkie dzięki :slight_smile:

Dzięki wielkie pomogło :blush:

Dziękuję - pomogło. Już podłogę chciałem zrywać…

Czyli problemem nie jest Thunderbird, tylko ESET. Po raz kolejny zresztą.

Wniosek? Myślę, że nasuwa się sam.

Niezupełnie - nie mam ESETa, problem wystąpił, pomogło obniżenie wymagań dla TLS (security.tls.version.min).

u mnie jest problem z poczta wp. konto ustawione na imap i nie pobiera od razu wiadomosci - zalezy od widzimisie programu, raz pobierze po 5 godzinach raz po 5 minutach. potem splywaja maile z rana wieczorem. klikanie w przycisk pobierz nic nie daje, zero reakcji. reset programu - od razu pobiera wiadomosci. co moze byc nie tak? eseta nie mam, aktualki porobione.
security.tls.version.min - na jaka wartosc zmieniles?

jak usunac certyfikaty wp? reset hasla nie pytal o certyfikaty

Domyślnie jest 3, zmieniłem na 1. Masz ESETa? Ponoć w jego wypadku to coś daje (patrz wcześniejsze wypowiedzi). Jeśli nie to po co chcesz usuwać certyfikaty?

Bo on chce czytać mail jak najszybciej a nie z 5 minutowym lub 12 godzinnym opóźnieniem.

nie mam eseta, wbudowany defender win 10. nie wiem co to spowodowalo ale przeinstalowanie thunderbirda i profilu nie pomaga. jak mam thunderbirda wlaczonego non stop to potrafi niektore maile wczytac po 5 godzinach i dłuzej, tak pilne maile.
i one dochodza bo sprawdzam na poczcie wp online w ich stronie. klikanie w reczne pobieranie nic nei daje. tylko wyłaczenie i włączenie programu pobiera wszystko.

Usunięcie certyfikatów niczego tutaj nie zmieni. A masz inne skrzynki pocztowe obsługiwane Thunderbirdem? Wszędzie jest tak samo (tzn. z opóźnieniem)?

tylko tą jedna obsługuje przez thunderbirda.