Thunderbird tray

Witam

Pełno jest takich tematów w internecie, ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu. Jak zminimalizować TB do tray’a? Żadne dodatki nie są zgodne z obecną wersją TB52. Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Jeżeli chodzi o uruchamianie zminimalizowanego to zastosowałem to: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/251340/how-to-start-outlook-in-a-minimized-state

Proszę o pomoc.
Jak się nie da to czy możecie polecić jakiś inny prosty program pocztowy, który ma taką funkcjonalność?

Pozdrawiam

Nie koniecznie funkcjonalność musi być w samym programie.
Pobierz sobie “Moo0 Window Menu plus” (free)
Dodaje opcje to okien programów (m. in. możliwość minimalizacji do zasobnika tray).
W przypadku Thunderbirda menu jest dostępne jedynie poprzez skrót ALT+SPACJA.
(w instalatorze jest dodatkowe oprogramowanie, daj “Decline” aby zainstalować tylko program)

Jak Ci się nie spodoba to jeszcze są alternatywy:

W opiniach pod dodatkiem piszą, że zainstalowanie starszej wersji, następnie dodatku i instalacja nowszej wersji TB, pozwala na używanie dodatku:

Próbowaleś?

Pozdrawiam, Direwolf!

1 polubienie

Powinien działać ten linkowany.

Nie działa bez modyfikacji ten co ma na starcie minimalizować (https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/minimize-on-start-and-close/) pocztę - go wyłączyło po aktualizacji poczty.


<!-- Thunderbird -->
<em:targetApplication>
<Description><em:id>{3550f703-e582-4d05-9a08-453d09bdfdc6}</em:id>
<em:minVersion>2.0</em:minVersion>
<em:maxVersion>53.0</em:maxVersion>
</Description>
</em:targetApplication>

zmieniłem wpisy <em:minVersion>2.0</em:minVersion> oraz <em:maxVersion>53.0</em:maxVersion> (mają większą wartość niż oryginalna). Działa to bo w Tunderbird nie zaimplementowano mechanizmu weryfikacji podpisu aplikacji i nie wycięto z API widać wymaganych elementów by dodatek minimalizował TB po uruchomieniu.

@Direwolf Dzięki rzeczywiście działa Twój sposób.

@krystian3w Zrobiłem jak napisałeś i jest ok.

Wydawało mi się, że tak podstawowa funkcjonalność (jak dla mnie) będzie w tym programie.

2 polubienia