Thunderbird w Suśle - nie ma folderu Wysłane (wszystkie)

Mam Susła z KDE.

Zwykle jest tak, że są dwa foldery wysłane w Thunderbirdzie.

Jedne Wysłane oznaczające tylko te wysłane z tego kompa i drugie wysłane z wszystkich kompów.

Na Suśle jest tylko folder Wysłane, które są wysłane z tego kompa, na którym jest Suseł, a brakuje folderu Wysłane (wszystkie).

Jak to zmienić?

Szczerze mówiąc, nie rozumiem o co chodzi.

Ja mam skonfigurowaną pocztę przez IMAP i mam jeden folder “Wysłane”, który, jak wszystkie inne foldery, znajduje się na serwerze.

Mam konta w gmailu i w Ubuntu, Windowsie 7 i mam 2 foldery Wysłane. Na Mincie też chyba miałem dwa foldery. Mi się to podoba ta idea - w jednym Wysłane (wszystkie) i jeden folder Wysłane z danego kompa. Na suśle tego nie mam, a co gorsza mam tylko folder Wysłane (tylko z danego kompa).

Nie chodzi czasem o lokalne foldery? Pokaż zrzut ekranu, bo póki co, to tylko Ty wiesz o co chodzi, my sobie nie potrafimy sobie tego wyobrazić :wink:

Spróbuj coś z tego konta wysłać, po tym powinien sam się stworzyć, ewentualnie sam go utwórz ręcznie.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Podstawowe pytanie: czy konfigurowałeś NOWE konto pocztowe w openSUSE, czy tylko skopiowałeś profil Thunderbirda z innego systemu operacyjnego do openSUSE?

Fademind Zainstalowałem Susła na Pcecie - zainstalowałem thunderbirda na suśle. Wklepałem jakie konta używam na innych kompach i zaczęło mi zczytywać wszystkie maile, które mam czy miałem. I zwykle jest tak na Win7, Ubuntu, że są dwa foldery Wysłane.

Chilout no właśnie w tym problem, że w folderze Wysłane są tylko Wysłane z tego susła.

Nie mam dostępu do tego kompa z susłem. Ale tak tak to w Thunderbirdzie wygląda np. w Win 7

Odebrane

Szkice

Wysłane

Kosz

Gmail

Wersje robocze

Wysłane

Wszystkie

Spam

Kosz

Oznaczone gwiazdką

Ważne

Zaznaczam, że nic specjalnego nie robiłem w Thunderbirdzie - jakoś specjalnie nie konfigurowałem go - chyba, że przez przypadek

Thunderbird przy pierwszej synchronizacji z serwerem pocztowym pobiera zawsze folder Odebrane.

Przy pierwszym wysłanym mailu tworzy folder Wysłane.

Przy pierwszej archiwizacji wiadomości tworzy folder Wszystkie.

Istnieje podstawowa różnica pomiędzy IMAP a POP3. IMAP - nowszy protokół - synchronizacja jest równoległa (na serwerze i lokalnie zachodzą te same zmiany natychmiast).

POP3 - starszy protokół, pobiera CAŁĄ pocztę i domyślnie USUWA pocztę z serwera (chyba, że zaznaczy się opcję, pozostawienia kopii wiadomości na serwerze).