Thunderbird - zniknęły wysłane wiadomości

Witam.

Używam Thunderbird 3.1.8 pod Win7. Chciałem wysłać maila, pojawił się komunikat:

Folder Wysłane jest zapełniony i nie pomieści już więcej wiadomości. Aby zrobić miejsce na kolejne wiadomości, należy usunąć starą lub niepożądaną pocztę, a następnie wykonać porządkowanie folderu.

Oraz dwa kolejne:

Wystąpił błąd podczas kopiowania wiadomości do folderu Wysłane. Czy ponowić próbę? OK/Anuluj

Wiadomość została wysłana pomyślnie, jednakże nie można skopiować jej do folderu Wysłane. Czy powrócić do okna tworzenia wiadomości? OK/Anuluj

Problem w tym, że folder Wysłane wygląda na pusty, nie widać ani wiadomości ani podfolderów. Naprawianie folderu w jego właściwościach nie pomaga.

Niestety podejrzewam najgorsze, ponieważ z katalogu C:\Users…Thunderbird…\poczta.o2.pl zniknął plik sent (bez rozszerzenia), został tylko sent.msf. Pierwszy podobno zawiera całą pocztę, drugi tylko ustawienia. No i tego pierwszego nie ma! Co prawda są pliki Wysłane (bez i z rozszerzeniem), ale są bardzo małe (w sumie 4k), więc to nie one. Na szczęście najważniejsze rzeczy miałem w podfolderach, a pliki odpowiedzialne za nie są w katalogu Sent.sbd, w obu wersjach, np. teksty oraz teksty.msf. Tylka jak te wiadomości przywrócić? Oczywiście zakładając, że wysłanej poczty z głównego folderu nie da się już odzyskać.

Z góry dzięki za pomoc.

PS: chciałem nadmienić, że kasowanie maili z katalogu Odebrane nie pomaga, zapchany jest tylko katalog Wysłane.

Właściwości folderu/napraw folder?

“Naprawianie folderu w jego właściwościach nie pomaga.”

Nie mam pliku sent (bez rozszerzenia), więc zakładam, że wiadomości z głównego katalogu Wysłane już nie odzyskam. Ale są jeszcze pliki z podkatalogów, może edytować je jakimś programem usuwając niepotrzebne wpisy, zmniejszając tym samym objętość? Tylko, że teraz zajmują raptem 23MB, gdzieś czytałem o pliku Sent w rozmiarze prawie 4GB i działało.

Po robocie poszukam czegoś na forum TB…

EDIT:

Coś tam się udało mi zrobić, więc napiszę co i jak, może komuś się przyda.

Otóż:

  1. zgrałem cały profil poczty do innego, zapasowego katalogu - back-up

  2. w oryginalnym katalogu TB opróżniłem katalog Sent.sbd

  3. włączyłem TB i stworzyłem nowy katalog, nazwałem go Wysyłka

  4. po zamknięciu TB zgrałem z back-upu do katalogu Wysyłka.sbd to co ostało się z wcześniejszego katalogu Sent.sbd, czyli zawartość pierwotnych podkatalogów, gdzie miałem wysortowane maile związane z pracą - obie wersje plików, bez rozszerzenia i z rozszerzeniem .msf

  5. po włączeniu TB ustawiłem katalog Wysyłka jako ten, do którego mają przenosić się wysyłane wiadomości

Pewnie dało się to prościej i skutecznej zrobić, ale mnie to wystarczy. Chodziło mi o odzyskanie właśnie wiadomości z podkatalogów, a niekoniecznie z głównego katalogu Wysłane. Ponieważ zupełnie zniknął mi plik Sent (bez załącznika), został tylko Sent.msf, założyłem, że i tak ich nie odzyskam.

Podaję link do tematu na forum Thundebirda, gdzie zamieszczonych jest kilka rad oraz linki do innych wątków na ten temat, w którymś z pewnością znajdzie się rozwiązanie: http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=40211&sid=047fddedb56fc6cc6424fbe1f8c18c96