Thunderbrid

mam problem : jak skonfigorowac pop w Thunderbrid , kiedy chce wyslac wiadomosc to wyskakuje mi komunikat jakie to ma byc haslo ? czy to do konta czy jakies inne prosze o pomoc :o :o :o :o

to jest twoje hasło dostepowe dla skrzynki pocztowej takie jakie sobie ustawiles

hmm ja to wpisuje i tez nie moge wyslac poczty

W konf. programu znajdź, by program zapamiętywał hasło. Pamiętaj o poprawnym wpisania hasła, sprawdź CapsLock itp.

Poza tym, na jakim serwerze masz pocztę.

mam na o2

post 2

sory ale jeszcze raz mam 4 konta


Używaj opcji zmień. Lazikar

Witam,

Na każdym z portali masz help, jak założyć konto (szukaj Pomoc) :wink: .

Np. o2:

http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/mozilla.html

hmm wpisuje wszystko tak ja jest w pomocy i nadal nie moge wyslac poczty natomiast odebrac moge

i w tym prawdopodobnie tkwi problem, jeśli te kilka kont ma obsługuje thunderbird :stuck_out_tongue: obsługa kilku kont wymaga zaawansowanej konfiguracji serwerów SMTP… nie bede juz zawile tłumaczył, o co mi chodzi, tylko przejdę do rzeczy

  1. Wchodzisz w narzędzia-> konfiguracja kont-> Serwer poczty wychodzącej

  2. Klikasz "konfiguracja serwerów poczty wychodzącej (SMTP)

  3. Klikasz dodaj

  4. shot.JPG

  5. to samo powtarzasz dla wszystkich (z wyjątkiem pierwszego, dla którego serwer był automatycznie utworzony)

  6. klikasz w oknie z serwerami ok

  7. dla kont pozostałych, nie licząc domyślnego, trzeba teraz ustawić te serwery. klikasz dla każdego konta na konfiguracja serwera- zaawansowane i smtp- zakładka “SMTP”- wybierasz serwer- ok i tak dla każdego konta

powinno działać. jakby nie to wal na gg albo tlen :slight_smile:

przemo_j dzieki :smiley: :smiley: :smiley: :slight_smile:

Witam, może ktoś zna link do dokładnego opisu Thunderbrida? chodzi o konfiguracje kont,(bo niestety mi sie to nie udaje :frowning: chociaż próbowałem wszystkiego nie chce mi sie ani połączyc i odebrac ani wysłać) dzieki

Każda konfiguracja jest zależna od serwera pocztowego, z któego korzystasz.

to akurat wiem (POP SMTP) ale taką ogólną, wiesz dla ze tak powiem lalików jesli chodzi o klientów pocztowych bo wcześniej zadnego nie urzywałem, i jestem zielony a sporo korespondencji przychodzi na moją poczte i by sie przydał w końcu jakis czytnik.

Konfiguracja programu pocztowego jest zwykle prosta. Wszystko ustawiasz w jego konfiguracji, tj. login, hasło, porty serwera, nazwa POP, SMTP etc. Żadnych komplikacji.

Ogólnej, że tak powiem to nie ma, bo jest wiele klientów pocztowych. Zainstaluj i jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to pisz.

nie ma za co :slight_smile: cieszę sie że mogłem pomóc

BTW: sam porzuciłem Thunderbirda (przynajmniej na razie) i korzystam z Opera Mail (M2)

Longerlick - nie podczepiaj się pod inne tematy.

Załóż własny wątek, dokładnie opisujący problem.

Post kosz, temat zamykam.