Tibia 100% użycia procesora

gdy gram w tibie jest 100% uzycia procesora i zachwile następuje reset kompa… przeisntalowałem gre ale nic nie dalo… pomocy

moze za slaby komp? :x hehe nie no zart:P daj loga ;]

Za duże gra ma wymagania na pewno :!:

A ile procek ma mhz?

też mam 100% procka ale na to jest rada, w ustawieniach grafy zmieniasz ilość max fpsów… bo defaultowo jest chyba “max” czy coś takiego a ustawiasz se na 20 i sytuacja baardzo sie poprawia:) równie dobrze możesz nadać priorytet niski skutek będzie też niezły

1.7GHz

Złączono Posta : 19.06.2007 (Wto) 20:54

Te 100% to nizależnie od procesora jest - no i już…

Options --> Graphics --> Advanced i na tym pasku na dole ustaw 30

niezaleznie od komputera jakiego bys byl posiadaczem np. amd athlon 1ghz czy jakis swiezutki intel core duo 3.2 ghz zuzycie procesora bedzie takie samo . sprawdzone ostatnio na sobie (u kolegi ktory ma dobrego proca i na moim amd athlone 2ghz) zuzycie procesroa wynosilo po 100% . jedyny co mozesz zrobic to pogrzebac w opcjach gry .

kiedys miałem ten sam problem ale zrobiłem formata… i normalnie było

Bo mówie że trzeba zmiejszyć FPS -.- !

Procek C2D E4300 -

361af472c2e1f6150f93d44c99403d77.jpg

92c15240f460085678a7e51e523a5960.jpg

Chociaż i nawet na full fps, gdzie mam ~200 zużycie procka nie wynosi więcej niż 50%

jak zmniejsze fps na 20 to i tak nic nie daje gdy jest directx 9… jak wezme open gl i 30 to chodzi i jest ok 60-70%

wybierz directx 5 :wink: z tego co u siebie zauważyłem daje dużo więcej fps niż directx9 i jakieś 10 więcej niż opengl

ale grafika jest okropna… i wolniej to wszystko chodzi… a moze sa gry w podobie do tibi co mniej wiecej tyle ważą i są do ściągnięcia za free??

zeby instalka duzo nie ważyła

poszukaj tutaj , moze znajdziesz cos dla siebie >>LINK 1

Żadna z waszych odpowiedzi nie jest poprawna. Gdybym miał terz link do tego cytatu to bym podał. Osoba z Custommer Supportu z Cipsoftu kiedyś w wywiadzie udzieliła na to odpowiedzi. Tibia jest aplikacją, która wyciąga max z procesora.Było to wytłumaczone chyba na przykładzie czasu. Procesor przydziela każdej aplikacji czas i jest on określony. Tibia żąda od procesora wszystki czas jaki ma do zagospodarowania. Oto odp.

btw. zaraz poszukam dokładnego linka do wywiadu i editne

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 15:12

EDIT:

Znalazłem ;]

"iekawą rzeczą w Tibii jest, jak gra działa na różnych systemach operacyjnych. Dlaczego Tibia działa dużo gorzej na Windows 2000/XP, niż pod 98/ Me ? Gra zużywa 100% procesora niezależnie od tego, jak dobry sprzęt gracz posiada, a wielu niedoświadczonych graczy ma problem ze znalezieniem, gdzie ograniczyć ilość FPS.

Zazwyczaj, gdy jakiś program (np. przeglądarka, Word, Counter Strike) potrzebuje coś zrobić (np. wyświetlić stronę, wypisać tekst, zrenderować klatkę) domaga się od systemu operacyjnego przydzielenia jej trochę czasu na procesorze. Gdy już coś zrobi, to już nie robi nic więcej. W przypadku gry, gdzie ilość FPS jest istotna, po prostu rząda procesora znowu i znowu. Tibia jest inna, jest programem działającym w czasie wolnym. Nie domaga się od systemu procesora sama, tylko mówi mu, że gdy nic innego nie ma do roboty, to żeby dał czas Tibii. Z tego powodu właśnie w menagerze zadań zawsze widnieje 100% przy Tibii. Niestety to wydaje się być dość irytujące dla wielu graczy. Jak już wspomniałeś, ograniczenie ilości FPS rozwiązuje problem.

Cytat z: http://forum.tibia.pl/showthread.php?t=128467

Tak zrób a będzie wszystko ok. Ja tak zrobiłem i teraz jak gram w tibie to zużycie procesora wynosi max 20%.

Złączono Posta : 28.06.2007 (Czw) 23:21

Aha, jacobs92, nie masz zamiaru pomóc to się lepiej nie odzywaj.