Tibia Na Linuxa

Kiedy odpalam Tibię na linuxie wyskakuje mi okienko ze znajdowaniem pliku.

Jeśli ktos wie jak, to niech da odpowiedź

tibia odpala się na nie-emulatorze wine. wpisz w google.pl “wine”, a powinieneś coś znaleźć.

ściagnij emulator wine i

>wejdź w konsoli do folderu z tibią i wpisz:

wine Tibia.exe

i powinno zadziałać :wink:

wine to nie emulator, a jako, że długo by pisać co to jest, używa się określenia nie-emulator :wink:

xP

ja już z linuxa zrezygnowałem (sprawa sprzętowa…rozwalona połyta główna po części i bardziej kompa mulił niż xp ;x) więc sory za mały błąd :wink:

Jakoś nie mogę zainstalować Tibii w winie włącza mi się instalacja, ale potem nie chce mi się uruchomić Tibia … Podczas instalacji wybiera “program files” i tam instaluje. Nie moge zmienić na jakikolwiek inny folder z linuxa…

a później odpalasz grę też przez wine?

jeżeli nie wiesz gdzie się znajduje folder to go wyszukaj. gdy już będziesz znał lokalizację (ale linuksową, a nie tą podaną przy instalacji Tibii) to w konsoli wpisujesz:

cd ścieżka_do_folderu_tibia (np. cd /home/frutek001/games/Tibia)

oraz:

wine Tibia.exe (chyba, że inaczej się ten plik nazywa) lub sudo wine Tibia.exe

Znalazłem… Odpaliłem przez konsolę… I… I… Uruchomiło się, lecz nic nie widać,(nie wiem jak to opisać…) tło jest przezroczyste, jest tylko ramka programu. :cry:(Mam SuSe 9.3)

później spróbuje odpalić grę na moim Kubuntu przez wine lub/i cvscedega. także dam znać czy u mnie chodzi.

a póki co spróbuj coś na google wyszukać.