Tidal desktop wymaga zainstalowania microsoft visual c++ redistributable - jak to naprawić?

Witam,
od pewnego czasu borykam się z brakiem możliwości korzystania z Tidala, po aktualizacji Win10 (w ogóle wiele rzeczy nie działa na tym dziadostwie), pojawił mi się taki komunikat:

Czy można jakoś to naprawić? MV C++ jest zainstalowany w wersji 2015 i 2015, miałem 2013 i poprzednie i nic.

Pozdrawiam.

Sprawdź czy nie “wisi” jakaś aktualizacja MVC++ w Windows Update jak opcjonalne
Ewentualnie zapoznaj się z programem WSUS Offline

Wszystko mam na bieżąco instalowane. Problem nie dotyczy wcześniejszych sytuacji lecz powstałych ostatnio.

Dalej nic…

Może upieram się z tym WSUS, ale potrafi wymusić aktualizacje.
Inna sprawa, jaką masz wersję Windows 10 bo znalazłem, że wersja N ma braki
Piszą o tym na ReDDit

Win 10 N, fakt, ale w miarę na bieżąco aktualizowana, wyłączone mam tylko usługi które wpływają na telemetrię, nic więcej.

Swoją drogą problemem jest również niewykrywanie portów USB jak podłączam telefon z Androidem, pedrive’y widzi, i brak danych w eksploratorze w kolumnach gdzie można ustawić widoczność dla plików informacji zaszytych w np. plikach mp3, doc czy pdf. Ale to już głębsza filozoficzna rozkmina :wink:

Jakie DOKŁADNIE wersje VC++R masz zainstalowane??

Doinstaluj Pakiet Media Feature za poradą z ReDdit i zobaczymy co wtedy

2015 i 2017.

Ok, nic się nie zrobiło, Tidal dalej pokazuje głupoty.

Pytanie więc takie, czy mogło coś się posypać po użyciu programów do wyłączanie telemetrii?
Lub czy to ostatni update MS spieprzył wszystko…?

Tak dla testu zrób nowe konto lokalne i zrób na nie przenosiny konta MS. Ostatnio walczyłem z podobnym problemem, tj niedziałającymi aplikacjami po aktualizacjach W10. Pomogły właśnie przenosiny, bo nawet Sklep, kalkulator, kalendarz nie działały. W10 to totalny crap i się wysypuje w dziwacznych momentach.

Instalujesz:
2008
2010
2012
2013
2017

Następnie z poziomu Windows Update pobierasz aktualizacje dla VC++R, restart systemu i powinno być ok.

Ok, założyłem konto. Mam zwyczajnie się zalogować lokalnie na tamtym i później powiązać je z outlookiem?
Kiedyś dawno temu przenosiłem konto ale to było tak dawno, że nie pamiętam co z czym i dlaczego :wink:

Najpierw wylogowujesz się na starym z konta MS. Potem na nowym logujesz się ponownie, nastąpi synchronizacja danych i wsio. Mnie tak np odblokował się też Windows Update.

@LORDEK Cześć. Wracam bo mam pytanie, czy po wylogowaniu utracę dane z pulpitu tego konta czy będę mógł przywrócić dane? I czy aplikacje na starym koncie będą na nowym? :stuck_out_tongue:

Wiem że pytania w d&*y ale nie chcę w razie czego stracić danych.

W moim wypadku przerzuciło dane z pulpitu do jakiegoś folderu w czasie synchronizacji i powstał tam dodatkowy folder, ale jak tylko się wylogujesz to zawsze dane ze starego konta przed jego usunięciem możesz sobie przekopiować, a aplikacje powinny się zainstalować - te ze sklepu, bo inne się nie stracą.

Chodzi mi o programy jakie mam na tym koncie… nie aplikacje, bo tych z Windows Store nie używam.
Własnie, czy da się bezstratnie wrócić na stare konto?

Programy nie, najwyżej będziesz musiał sobie skróty powyciągać na pulpit czy pasek. W sensie jak wrócić na stare konto? Lokalne? Tam nic nie zniknie, tylko stracisz dostęp do usług Microsoftu typu sklep i takie tam.

Nie na lokalne… a już sam nie wiem jak to nazwać.
Inaczej, mam konto powiązane z MS, i tylko to konto mam. Utworzyłem konto lokalne aby się przenieść i sprawdzić czy aby problemy występują. W przypadku gdy nic się nie zmieni to czy będzie możliwy bezstratny powrót na “stare śmieci”? czy pasek i ustawienia pozostaną czy zaś znowu będę musiał wszystko ustawiać?

Jak wrócisz na stare konto to nic się nie zmieni. Nic nie ucieknie.

Ok, przelogowałem się. Nic się nie zmieniło :pensive: zastanawiam się nad przeinstalowaniem systemu choć i tak domyślam się że to nic nie da…

Teraz uruchom aktualizację systemu i pobierz wszystko co tam będzie. Mnie nie działało do aktualizacji nic.