Tiktok-jak znależć i wyciąć

##


Co jakiś czas niezależnie od strony jaką przeglądam wyskakuje taki alert. Rozumiem że to jakiś pryszcz który się wkradł przy okazji ściągania przez dzieci jakiejś gry. (choć na moim compie mają zabronione). Ja pobieram żadko, a jeśli już to przez dopisek ss lub opłacony portal,(przez lata ten sam) .Jak usunąć tą infekcję z kompa i czy muszę zmieniać hasła do ważniejszych aplikacji.

Pochrzanione Avast ma te powiadomienia, zresztą jak i sam soft. Zmień go.
W procesie pisze, że infekcja dotyczy programu Alcohol120.
Przeskanuj kompa programem Malwarebytes. Zobacz, czy znajdzie ci jakiś syf.

1 polubienie

Ja tam Avast’a używam już od kilku ładnych lat. Co do tej informacji, to przeskanuj komputer ADWCleaner’em lub Malwarebytes.
Dodatkowo: jaki to Windows? System od Win8 obsługuje *.iso natywnie i nie potrzebuje Alcohol’a ani Daemon’a.

1 polubienie

chyba że zaraz po instalacji, dobrze go skonfigurujesz, wtedy jeszcze ujdzie.
A najlepszy to jest płatny antywirus, darmowe o kant… od lat Eset używam.

1 polubienie

Lenowo ideapad 720s win 10

To wywal tego Alcohola. @anon423116 no ja mam Premium Avasta do 2023 roku.

1 polubienie

Opcjonalnie może pod niestandardowe obrazy pomoże @anon25492837 - nie każdy przecież upierał się by konwertować do *.ISO.

1 polubienie

Process jest napisany luminatii „net_updater32.exe”. Spróbuj w pierwszej kolejności wyłączyć proces luminatii z aktywnych procesów w menedżerze zadań. I następnie w folderze alcohol wywal cały folder lumsdk. Sprawdź czy problem rozwiązany.

1 polubienie

Masz 3 wyjścia.

  1. Machnąć ręką bo to proces Alcohol i zostawić.
  2. Większość programów antywirusowych identyfikuje net_updater32.exe jako złośliwe oprogramowanie więc wywalić całość.
    3 . Skan FRST i plik Fix
    Polecam to trzecie wyjście
1 polubienie

Luminatii i jego składnik net_updater32.exe jest zbędnym oprogramowaniem które jest dodane do wersji free. I podczas instalacji zaznacza się don’t let’s use i coś tam. A następnie co ja robię po instalacji alcohol, to wyłączam wspomniany w temacie proces w menedżerze zadań i wywalam cały folder lumsdk, który znajduje się w folderze alcohol soft. To nie jest typowa infekcja ten luminatii.

W tym linku Robbo wyjaśnia po co luminatii jest pakowany do wersji free. Tu generalna dyskusja też o zbędnym smart advisor. Język angielski do zrozumienia.

1 polubienie

To nie proces Alcohol. To proces luminatii. Pisałem nad twoim postem.

1 polubienie

tiktok-labs.com nie wiem co to jest za strona, ale jak powiedziałem idzie przekierowanie z tego luminatii. Natomiast oryginalna strona tiktok to tiktok.com. Tak w detalach.

1 polubienie

Wszystko co zostaje wbudowane w jakiś program i zostaje przez niego uruchamiane staje się jego procesem i to ze zostało utworzone przez kogoś (coś) innego nie ma znaczenia.
Ponizej opis według Sophos więc stąd moja rada

https://www.sophos.com/en-us/threat-center/threat-analyses/controlled-applications/Luminati%20Networks/detailed-analysis.aspx

1 polubienie

Tylko, że to są zbędne dodatki i można je odseparować. Np smart advisor, wyłączając sieć podczas instalacji alcohol. Luminatii można wywalić w całości po wyłączeniu procesu aplikacji net_updater32.exe i wywaleniu folderu lumsdk z folderu alcohol-soft. Co jest ciężkie do zrozumienia?

1 polubienie

Program który takie rzeczy instaluje sam w sobie jest juz podejrzany. A co do wywalenia to trzeba wiedzieć co trzeba wywalić a pomocny jest w tym FRST.
P.S. Podałem 3 mozliwości. Wybór należy do użytkownika. „Każdy orze jak może”.

1 polubienie

Napisałem dokładnie co usunąć, bo znam lokalizację. A program w wersji free cóż ma tam jakieś wady np. w postaci dodanych adware. I kiedyś też pisałem jak instalować alcohol-soft. Ale widzę, że mojego posta nie czytałeś kiedyś.

@krystian3w modyfikacja niestandardowych obrazów aktualnie jest zbędna, ale zainteresuję się tematem. :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Wszystkiego?. Ja chyba wyraźnie piszę co do „net_updater32.exe”
Zostawić,
Wywalić.
Zastosować FRST który przeleci system i sprawdzi co i gdzie to i to wszystko co z tym związane siedzi, opisze w logu i mając wiedzę jak to zinterpretować, wywalić.
Takie trudne do zrozumienia. Powtórzę jeszcze raz „kazdy orze jak może”.

1 polubienie

Aplikacja wywołująca ten proces to składnik luminatii znajdujący się w folderze lumsdk w folderze głównym alcohol. Proces ten nie ma nic wspólnego z właściwym programem. W menedżerze wyłączasz go normalnie i wywalasz folder lumsdk w całości. Ja zawsze tak robiłem i FRST nie ma zbytnio co do roboty tutaj. Fakt można zrobić profilaktyczne czyszczenie czy nic innego nie ma oprócz luminatii. A Avast słusznie blokuje ten proces, bo jest on niepożądany. Jeżeli o to chodzi. I nie bez powodu Krystian mnie tu przywołał. Bo używam alcohol.

1 polubienie

Nie masz najmniejszego pojęcia co jeszcze jest instalowane. Bo i skąd. Jasnowidzem jesteś? Gratuluje.
Przy okazji. Tu bywa
C:\Windows\Syswow64\luminati AppData\Local\luminati
Plus ze sześć .dll, plus usługa. W Rejestrze tez cos sie znajdzie.
Napisałem. Czytaj wyraźnie. „Każdy orze jak może”.
Ja posiłkowałbym się FRST. A nuż coś jeszcze wskaże. Mądrzejsi go stworzyli.

1 polubienie

A się przyjrzę z ciekawości. Przede wszystkim skąd pobieracie oprogramowanie alcohol? Z DP czy z oryginalnego linku producenta - filefacts? Bo trochę dziwne, że masz kilkadziesiąt bibliotek. Ja przeglądałem u siebie kiedyś i nie miałem podejrzanych dll czy sys w systemowych folderach, tak jak ty teraz napisałeś. I nie miałem nigdy problemu z alcohol.

Można i FRST zapuścić. I to na prawdę ciekawostka. Czyżby dobry alcohol-soft padł?

1 polubienie