Timelapse - jakość fajna, ale

Nagrałem timelapse.

Przekonwertowałem do tego samego formatu (*.mp4), z tym samym bitrate i jakość porażka… h.264
Drugi plik przekonwertowałem do h.265 i także *.mp4 i tutaj jakość jest ok.

Wrzucam na YT:

  • oryginał jakość porażka brak 4K.
  • przekonwertowane do tego samego -czyli *mp4 z h.264, jakość porażka i jest 4K.
  • przekonwertowane do *mp4 z h.265 i jakość jest dobra i jest 4K, ale nie ma jakości tak dobrej jak w oryginale na kompie.

Tak myślę, czy YT jest takie do pupy, czy bitrate szokuje serwery YT ? Bo bitrate w oryginale i h.264 było aż 106Mb/s… w h.265 bitrate to zaledwie 11Mb/s

No, tak wygląda kompresja na YT. Chcesz udostępnić lepszej jakości? Wrzuć linka np. na Google Dysk :wink:

Ja chcę timelapsy dawać na YT więc odpada Google Drive itp.

Smartfon pozwala mi na zapis bitrate aż ~105Mb/s co jest SPORĄ wartością… chyba przesadziłem. Jaki jest najlepszy bitrate dla YT ?

I tak nie ma różnicy podczas oglądania na YT

Jest… między 1Mb/s a 4Mb/s. Więcej nie chciało mi się sprawdzać.

To inaczej zadam pytanie. W jakich wartościach różnica w bitrate zaczyna zanikać ? Chodzi mi o to, czy np: 10Mb/s będzie widocznie gorsze od 40Mb/s

Dlaczego nie wrzucisz oryginału na yt? Każda taka konwersacja jest stratna, wiec skoro i tak yt konwertuje to jedynym argumentem jest chyba tylko prędkość twojego łącza?

@anon741072 pisałem:

Często widzę na yt ze świeżo wrzucone materiały maja tylko kilka najsłabszych jakości do wyboru bo konwersja na serwerach nie wyrabia i te lepsze pojawiają się z poślizgiem.

To nie tak. Te oryginały nawet po kilku dniach mają maks FHD, wrzucam te przekonwertowane i w 30sekund jest 4K.
Nie rozumiem tego YT.

Może to coś wyjaśni.
https://support.google.com/youtube/answer/1722171

Właśnie to przeglądnąłem, bo miałem zamiar podrzucić autorowi, ale raczej nic tam ciekawego nie ma :wink:

Pozostaje metoda prób i błędów albo porada kogoś, kto już to wypraktykował.

Właśnie patrzałem i… no nie rozumeim tego YT. oryginał zmieniłem na h.265 i jeden dałem 45Mb/s a drugi 75Mb/s… 45 nie pokazywał 4K, a 75Mb/s już jest 4K… ■■■.