TimeStamp Burner Free - wypalanie znacznika czasu na filmach GoPro

Witam,

GoPro nie przewidziało, że ktoś będzie potrzebował opcji wypalania znacznika czasu na filmie. Jest to mega słabe bo tańsze kamery od SJCAM potrafią to robić. Nie mogłem znaleźć w sieci darmowego narzędzia, które umożliwiałoby odczytanie z metadanych MP4 znacznika czasu i wypalenie go na filmie nagranym przez GoPro. W związku z tym sam napisałem taki program. TimeStamp Burner Free potrafi odczytać znacznik z metadanych MP4 lub z nazwy pliku MP4 - zależnie którą z opcji wybierze użytkownik. Można też złączyć wszystkie pliki MP4, z których składa się film w jeden plik MP4 i wypalić timestamp. Rekompresja wideo wykonywana jest z jakością wybraną przez użytkownika. Do stworzenia aplikacji wykorzystałem technologie: C++11, Qt 5, OpenCV 4.5.3, libx264. Odczytywanie timestamp z metadata odbywa się z wykorzystaniem ffprobe, natomiast mergowanie plików oraz łączenie audio z wideo realizowane jest przy pomocy ffmpeg. Program jest darmowy i na licencji GPLv3.

Wersja portable dla Windows 10 64-bit jest dostępna do pobrania pod adresem: Download - TransferNow

Repozytorium z kodem źródłowym programu:

Wychodzi na to że link wygasł (spróbuj uruchomić releases?) repozytorium jest semi-prywatne, nikt nie będzie prosił cię każdorazowo o nowy transfernow ani uprawnienia do repo na gitlab (nie każdy też będzie w terminalu pobierał twoje repo jak GitLab tego nie zablokował przy tak dziwacznej konfiguracji widoczności - użyj trybu prywatnego do oceniania czy każdy zobaczy kod).

Niewygasający link do build dla Windows 10 64-bit znajduje się na oficjalnej stronie wydania. Kod każdy sobie może obejrzeć. Jeśli nie jesteś zadowolony, to nie używaj tego programu. To lepsze niż postawa roszczeniowa.

Sam jesteś postawa rozczeniowa, ja tylko piszę że udostępniłeś post od „tyłka” strony / na odwal się jak dla pani nauczycielki z gimnazjum/liceum byle by dala zaliczenie przedmiotu i niech spada na bambus.

Pytanie czy Google nie nałoży blokady pobierania na 24 godziny jak pół świata zacznie pobierać rara.

Emoji można blokować z pomocą dodatku typu uBlock Origin jak cię razi taka nowomowa XXI wieku. Pewnie jako programista znasz podstawy działania :xpath().

Na forum dla użytkownika pocolog wygenerowałem gotowca opartego o :has-text/:contains, xpath bardzo obciąża strony i gorhill zaleca unikać.

PS. Discourse pozwala na tylko shadowban nie jak inne platformy, że nie mogę komentować ci wątków. I mechanizm generuje tekst „komentarz ukryty” (czyli gorszy niż ten z YouTube).

Człowieku twój wkład w ten projekt wynosi okrągłe 0. Swój smutny wywód zacząłeś od tego, że wygasł download, który nie wygasł. Nic nie zrobiłeś ale cały czas zgłaszasz jakieś chore pretensje. Skończyły się leki od psychiatry?

Czy będą nowe wersje? Np z możliwością zmiany położenia timestampa? Ze zmianą fontu?
Czy bedzie możliwość zmiany kodowania na h.265?
Czy możesz wyciągnąć z metadanych gopro wiecej danych? Np ISO, prędkość migawki? Lub dane z GPS, jak prędkość itp?

1 polubienie

Część z funkcji, które wymieniłeś mam na liście „do zrobienia”, są to:

  1. zmiana cech znacznika np. wybór położenia,
  2. możliwość naniesienia szybkości i dystansu.

Wersja 1.4 zawiera głównie poprawki i ulepszenia, m.in. można dodać cały folder a program automatycznie posortuje części nagrania.

Przeniosłem stronę projektu tutaj.

Wydałem wersję 1.5.