Timingi w pamieciach

Witam wszystkich.

Mam mały problemik, podkrecilem procka z 1667mhz na 2000, system dziala stabilnie a temp. nieprzekracza 47stopni w stresie. Mnoznik mam niestety zablokowany wiec fsb poszlo na 160. Z taka tez prędkością chodzą pamieci (Kingstona) a timingi to 2,5-2-2-5, czyli calkiem niezle (tak mi sie wydaje). No i teraz pytanie czy lepiej obnizyc timingi do default i podniesc fsb na 200mhz, czy lepiej zostawic lepsze timingi ale mniejsze fsb ?

Dodam jeszcze ze jesli podkrece procek na 2,4 giga to winda uruchamia sie bezproblemow ale niemoge wlaczyc zadnego benchmarka ani gry, nieresetuje sie tylko wiesza lub wyskakuje ze ma jakies bledy w plikach ?!

Oczywiście podnosze napiecie procka !

Pozdrawiam.

Lepiej podnieść szyne FSB niż obniżać taimingi. Lepsze są wtedy efekty.

Czyli proc jest za mocno podkręcony i nie wyrabia. Proponuje po każdym podniesieniu FSB zrobić test programem super PI.

Lepiej podnosić FSB procka - poczytaj temat przyklejony w tym dziale Mario.

Z tego co dobrze pamietam ten model płyty głownej, który posiadasz swietnie nadaje sie do overclockingu, wiec dlatego tak dobrze sie na niej kreci procesor i wiele innych czesci. Jesli chcesz widziec efekty to podnies fsb

OK dzieki wielkie, tez wydawalomo sie ze lepiej zwiekszyc fsb ale…wolalem zapytac. Zna ktoś jeszcze jakąs stronke jak odblokować mnożnik na AMD T-bred ?

Pozdrawiam

Drut MOdem :smiley:

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/ … inmod.html

http://komputery.katalogi.pl/temat10295/

jak to? :expressionless: przecież komp jest szybszy jak pamięci i proc chodzą synchronicznie,a co do pamięci to chyba zostaje zmniejszyć CL na 2 :slight_smile:

wigrus podnosząc FSB wychodzi więcej taktów. Zresztą porównaj ustawienia pamięci z wyższym takotwaniem i wyższymi taimingami i z mnijszym taktowaniem i mniejszymi taimingami. Dużeo większy przyrost mocy zaobserwujesz podnosząc FSB.

Zresztą gdy podniesie FSB magistrali to podniesie wszytko do góry (pamiątki, proc etc.) więc wyjdzie to na lepsze.

McDracullo nie chodzi mi o zmniejszanie szyny fsb proca tylko o taktowanie pamięci,

w tym przypadku oczywiście podniesienie fsb do 2oo :slight_smile:

małe nie doczytanie(myślałem, że kolega już nie może dalej podnosić fsb :lol: )

wigrus przed chwilą robiłęm test:

333MHz 2.5 CL

400MHz 3.0 CL

Sandra wykazała że lepiej zachowują się 4 setki pomimo iż były puszczone asynchornicznie :wink:

no to się zdziwiłem, do tej pory myślałem, że lepiej mieć synchro pamiątek z procem, no chyba, że to jakiś pojedynczy przypadek :stuck_out_tongue:

być może :wink:

No wiec, i tak duzo nienaczarowalem, bo fsb moge podkrecic tylko do 180 i natym system jest stabilny, testuje juz rozniste benchmarki od godziny 15 i ani jednego zwisu a temp max to 48 :slight_smile: Jezeli ustawie 181 winda sie nieuruchamia :frowning:

Ciekawa rzecz bo kombinowalem z np szyna 166 a pamieci na 200 i nieuruchomi sie tak samo szyna 190 a pamieci 166 i tez nic z tego.

Tak wiec teraz chodzi mi na 2250 mhz czyli Athlon2800 chociaz CPUID pokazuje 2600. Jest niezle ale poszperam jeszcze i sproboje dojsc do 3000 a moze 3.2 :wink:

Pozdrawiam.

Z pracą synchroniczną/asynchroniczną jest jak z dualem,wszystko zależy jaki procek i jaka płyta (chip płyty) - czyli zdania na ten temat są podzielone i to strasznie.

Praca synchroniczna - procki AMD.

Praca synchroniczna/asynchroniczna - procki Intel

Ogólnie w/g mnie komp chodzi stabilniej jak pracuje procek i pamięć synchronicznie.

Jeśli chodzi o wydajność trzeba testować - w sieci trochę tego jest do poczytania.

fiero a może aktualizacja BIOSu coś pomoże?