Tips & Tricks do IE 7


(Xpecet11) #1

Prezentuję tutaj wielką garść przydatnych trików do IE 7, by każdy mógł wykorzystać pełną funkcjonalność przeglądarki :lol: .

Za grzebanie w rejestrze nie ponoszę odpowiedzialności!

Ustawiamy kilka stron głównych

Uruchom przeglądarkę i wpisz adres strony, którą chcesz ustawić jako jedną ze stron głównych, np. http://dobreprogramy.pl. Poczekaj na załadowanie się wirtyny. W nowej zakładce wpisz kolejny w zbiorze stron głównych stronę. Możesz ten krok wykonywać dowolną ilość razy. Potem pod paskiem adresu naciśnij na strzałkę- z listy wybierz polecenie Dodaj lub zmień stronę główną.... Z listy wybierz pozycję Użyj bieżącego ustawienia karty jako strony głównej. Aby sprawdzić zawartość zbioru stron głównych, kliknij na przycisk Narzędzia i wybierz Opcje internetowe. W zakładce Ogólne w sekcji Strona główna zobaczysz spis adresów wirtyn wchodzących w skłas stron głównych. Teraz po starcie przeglądarki wyświetlana jest zawsze pierwsza strona ze zbioru wirtyn głównych. By wyświetlić pozostałe, kliknij przycisk prezentujący domek :smiley: .

Przydatne skróty klawiszowe

Alt + M - otwarcie menu Home

Alt + J - otwarcie menu RSS

Ctrl + Shift + Q - wyświetlenie spisu otwartych stron WWW

Ctrl + [plus]/[minus]- Znane z Opery skalowanie stron

Alt + enter - otwarcie nowej zakładki

Ctrl + klik - otwarcie odnośnika w nowej zakładce

Ctrl + Shift + klik - otwarcie odnośnika w nowej karcie, ale nie w tle

Ctr + T - otwarcie pustej zakładki

Ctrl + Q - otwarcie zakładki z miniaturami

Ctrl + Tab/Ctrl + Shift + Tab - Przełączanie się pomiędzy kartami

Ctrl + 1-8 - przełączanie konkretne pomiędzy zakładkami

Ctrl + 9 - przejście do ostatniej zakładki

Ctrl + W - zamknięcie biezącej karty

Ctrl + Alt + F4 - zamknięcie wszystkich kart z wyjątkiej bieżącej

F4 - wyświetlenia ostatnio wpisywanych adresów

Ctrl + D - Dodanie wyświetlanej strony do Ulubionych.

Sperzonalizowana nazwa paska

Na belce tytułowej widać nagłówek: Windows Internet Explorer. Można go zmienić.

Start>>Uruchom>> regedit.

Znajdź klucz: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main. Znajdź klucz o nazwie Window Title. Jeśli jej nie ma, kliknij kolejno Edycja, Nowy, Wartość ciągu Wpisz w polu Window Title. Kliknij PPM na w/w wartość i wybierz opcję Modyfikuj. W oknie w polu wpisz treść, która ma się pojawić na belce tytułowej, np. Knopix. Wciśnij Enter. Zamknij okno Rejestru.

Drukowanie bez pomniejszenia

Otwórz stronę, którą chcesz wydrukować. Następnie kliknij na ptaszek koło ikonki drukarki- z listy wybierz Podgląd wydruku.... Na ekranie pojawi się okno. Rozwiń listę Dopasuj przez zmniejszenie i wybierz skalę 100%.

Szybkie zapisywanie sesji

Przy próbie zamknięcia przeglądarki pojawi się ostrzeżenie mówiące o zamknięciu kart. Aby zachować sesję, musisz użyć opcji. Rozwiń listę przyciskiem Pokaż opcje. Okno zostanie wzbogacone o dwie opcje. Zaznacz opcję Otwórz przy następnym uruchomieniu programu Internet Explorer.

Systematyczne uaktualnianie źródeł

W oknie przeglądrki kliknij przycisk Narzędzia i wybierz Opcje internetowe. W oknie przejdź do karty Zawartość i kliknij na Ustawienia. W oknie zaznacz pole obok polecenia Automatycznie sprawdzaj aktualizacje źródeł. Z listy wybierz jedną z częstotliwości. Kliknij OK.

Uff ,to już tyle. Dziękuję. :slight_smile:

Pozdr.