Titanfall - spadki fps

Witam. Jak w temacie, chciałbym poruszyć kwestię wydajności w grze Titanfall. Mianowicie gra w pewnych momentach (z reguły podczas intensywnych akcji) potrafi dosyć mocno stracić na płynności. Pomimo że mój komputer spełnia wszystkie punkty podane w wymaganiach zalecanych (tj. Radeon HD 6950, AMD Phenom II X4 940, 8GB RAM, Windows 7 64-bit), owych zmniejszeń fps’ów pozbyłem się stuprocentowo dopiero przy ustawieniu opcji graficznych mniej więcej na poziom średni. Pytanie z mojej strony: czy gra po prostu jest słabo zoptymalizowana czy wina leży po stronie mojego sprzętu?

Sprzęt nie daje rady z bardziej wymagającymi akacjami. Nie znam gry, która na czas gęstej sieczki obniżałaby jakość dla płynności. Graj na średnich. Czasem zła optymalizacja sprzętu czasem gry. Możesz się pobawić w jakieś ustawienia lub kupić lepszy sprzęt. Jeżeli masz spadki nawet, gdy nie ma zadymy na ekranie to znaczy, że coś się dzieje w symulacji stanu gry, ale nie jest to w twoim obszarze widzenia. Opcjonalnie Wndzie znowu coś odwala i ciągnie zasoby jak szalony. 

Ok. Dzięki za odpowiedź. Zdziwiło mnie to głównie dlatego, że

  1. wg różnych źródeł, w teorii, komputer ze specyfikacją na moim poziomie powinien bez problemu pociągnąć tą grę na ultra

  2. wydaje mi się że beta działa sprawniej pod tym względem

Oprócz tego stawiam bardziej na niedopracowanie gry niż zbyt słaby sprzęt, ponieważ dla przykładu, Battlefield 3, który graficznie zdecydowanie przerasta Titanfalla pod każdym względem pracował stabilnie w przyzwoitej liczbie klatek na sekundę nawet przy równie mocnej zadymie na ekranie.

http://pclab.pl/art56881-3.html Tu masz test GPU dla Titanfall.