TL-WN321G brak połączenia z internetem

Witam.

Mój problem polega na tym, że nie moge się połączyć z siecią przez wifi. Mieszkam w bloku i do jakiegoś czasu sciągam internet przez wifi TP-Link 54MBps TL-WN321G oraz na laptopie (pc - win xp, lap - win vista) jaka tam karta jest to nie powiem bo akurat go teraz nie mam. Sciągałem ten internet jakieś 3-4 mieś (ten net to jakiś wspólny podajże, nie wiem może czyiś). Teraz mam taki problem, że jak chce się połączyć z tą siecią to jest tak jakby połączenie lokalne, z siecią sie łączy w zasiego bd, ale jest lipa bo nie moge sobie po necie posurfować. Od czasu do czasu jest tak że jmam dostęp do neta wszystkoładnie pięknie, a później znowu tylko lokalne i lipa. Co może być tego przyczyną ? (net jest niezabezpieczony) I jak to rozwiązać ? z góry Dzięki

jerzyk77 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978 Temat przenoszę.

Tez kupiłem adapter tp link i sciagam neta ■■■■■■■ wie od kogo,predkosc mam czasami 4mb nawet,umnie było tak ze długo musialem szukac sygnału,posatarj sie znalesc najlepsze polozenie adaptera bo na skale sygnału nie ma co patrzec no i oczywiscie wyszykaj w programie tp link siec niezapezpieczoną.