TL-WR340G. W jaki sposób podłączyć modem ADSL?

Witam.

Ponieważ potrzebuje routera nie drogiego, zacząłem od przejrzenia ofert na allegro. Znalazłem tam TAKI router TP-Link TL-WR340G. Zgodnie z opisem na stronie aukcji, nie ma on wbudowanego modemu i potrzebuje on np. dodatkowego, zewnętrznego modemu ADSL. I teraz, mam takie pytanie, czy modem, jaki dostałbym od Dialogu (bo właśnie u tego operatora mam zamiar podłączyć neta) można podłączyć do tego routera? A jeśli tak, to w jaki sposób? Bo nie widzę na routerze żadnego stosownego portu, którym mógłbym to zrobić.

Proszę o jakąś pomoc, ewentualnie podpowiedź jaki inny router by pasował do tego co chce zrobić (czyli, kupić tańszy router bez modemu i wykorzystać ten co dostanę od Dialogu).

Czy do Dialogu będzie pasował - nie wiem (zależy też jaką usługę chcesz wykupić).

co do podłączenia - przewód sieciowy wychodzący z modemu otrzymanego od Dialogu podłączasz do tego routera i do routera komputer(y)

cedar

W modemach Dialogu jest takie wejście kabla sieciowego? Bo dla przykładu, w modemach Neostrady jest tylko wejście na kabel USB (który podłączasz do kompa) i drugie, gdzie podłączasz kabel do gniazdka telefonicznego.

I mam zamiar wykupić usługę DialNet Mega (najprawdopodobniej 6 Mb/s). Ale czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?

Do niego nie podłączysz modemu, możesz podłączyć co najwyżej jednowyjściowy router. Tyle że o ile mi wiadomo Dialog właśnie daje takie jednowyjściowe routery.

Podłączasz go pod port WAN TP-Linka.

No to w takim razie będę musiał się dowiedzieć, jak to dokładnie jest w tym Dialogu. Bo w sumie, to nie pomyślałem, że od nich mogę dostać taki jakby modemo-router :lol:

Dzięki za sugestie :slight_smile:

Właśnie miesiąc temu zakończyłem moją współpracę z Dialogiem - miałem modem Asmax AR-801, taki jak ten: http://forum.cdrinfo.pl/f113/pytanie-o- … max-82264/ i on właśnie posiada wyjście kablem sieciowym (LAN) a nie ma wyjścia USB - i to bardzo dobrze.

Czasami też dają modemy Siemensa - na pewno też z wyjściem LAN.

Routera nie używałem z tym sprzętem bo nie miałem potrzeby dzielenia łącza.

O usługę się pytałem, bo Dialog sprzedaje też jakąś telewizję i nie wiem co za sprzęt do tego dają.

Ty już właściwie masz router (ten Asmax może pracować w trybie modemu albo routera), tak więc wystarczyłoby kupić switch. Ale nie wiadomo, czy nie ma on w panelu ustawionego ograniczenia do 1 podłączonego komputera, albo nie jest przełączony w tryb modemu.

Wpisz w pasek przeglądarki adres 10.0.0.2. Powinno pokazać się okno logowania. Jeśli się nie pokaże, wklep w cmd polecenie “ipconfig -all” i zobacz jaki adres wypluje jako brama domyślna. I ten adres wpisz w pasek przeglądarki. W tym oknie logowania wpisz login admin i hasło epicrouter (jeśli Dialog ci może podał kiedyś inne, to wpisz właśnie je). Powinien się otworzyć panel konfiguracji routera.

Jeśli do tego panelu się dostaniesz, znaczy to że możesz bez problemu użyć switcha. A jeśli nie - mogą być problemy, wtedy najlepiej by było pożyczyć switch (może sklep dałby na sprawdzenie) i sprawdzić czy zadziała.

Jeśli w systemie masz skonfigurowane połączenie PPPoE (jest wpisana nazwa użytkownika i hasło) i nie możesz dostać się do panelu modemo-routera, to na pewno będzie potrzebny router.

Tutaj masz wszystkie instrukcje do tego:

ftp://ftp.asmax.pl/pub/instrukcje/ar-801u/

To jest model AR-801U, ale myślę że tu będzie podobnie (jak nie tak samo).

Kpc21 , Do mnie piszesz? Jeśli tak to niedokładnie czytasz to co wcześniej napisałem: “Właśnie miesiąc temu zakończyłem moją współpracę z Dialogiem - miałem modem Asmax AR-801” - czyli widzisz, że nic już nie sprawdzę :wink: Kombinować z dzieleniem nie musiałem, bo nie było takiej potrzeby. kiedyś z ciekawości trochę poczytałem o sprzęcie, który dostarcza Dialog i te modemy Asmax miały bardzo ograniczone możliwości - wiele osób kombinowało aby otrzymać jakiś inny modem (chyba właśnie Siemensa) bo one umożliwiały wejście w ustawienia a Asmax chyba nie.

Pisałem do Leny®.