TL WR740N, Wysoki ping po formacie systemu

Postanowiłem zrobić format, po którym mój ping który zazwyczaj sięgał 90 w skrajnych przypadkach 200, teraz osiąga takie przyzwoite sumki jak 600 czy 2000. Model mojego routera to TL WR470N wersja 4.23. Możliwe że nie zainstalowałem sterownika, innej ważnej rzeczy do poprawnego funkcjonowania systemu, lub jest to wina dostawcy internetu. Czasami (są to chwilę kilka minut) ping sięga 23-33 itp. a zaraz przez dłuższy czas sięga on 500-2000 zupełnie jakby ktoś podłączał się pod mój internet w danym czasie. Proszę o pomoc, i z góry dziękuję.

O ile masz taką możliwość to podłącz się bezpośrednio do komputera z pominięciem routera i sprawdź czy efekt jest taki sam. Jeśli nic się nie zmieni to przyczyny szukałbym w systemie (np. nieaktualne sterowniki) lub u dostawcy internetu.

Może aktualizacje systemu się ściągają w tle?

Spróbuję podłączyć kabel do kompa gdy będę sam w domu. :slight_smile: Aktualizacje wyłączyłem, ale możliwe że w jakiś sposób może się ściągają, nie wiem. Jeśli to coś ze sterownikami jest jakiś program co sam sprawdza najnowsze sterowniki dla mojego sprzętu?

Niestety, nawet po podłączeniu kabla do komputera nie działa.