Tlen 7 Beta - da się używać?

Cześć!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zainstalowaniem na swoim komputerze Tlena - jednak jedyna wersja, która spełnia moje wymagania to 7 - jest ona od dłuższego czasu w fazie beta, a ja chciałbym go już wypróbować.

Ponieważ jednak nie jestem zwolennikiem instalowania wszelkiego rodzaju syfu na swoim komputerze, dlatego chciałbym się zapytać - czy obecna beta wersja komunikatora Tlen jest stabilna? Da się z niej normalnie korzystać?

I jeszcze takie pytanie - wiecie może kiedy planowane jest wydanie oficjalnej wersji 7 Tlena?

Cóż…z betą różnie bywa. U jednej osoby będzie działała idealnie a u drugiej wręcz przeciwnie. Najlepiej przekonać się o tym samemu. Żadnych poważniejszych kłopotów sprawić nie może. Ewentualnie może działać w kratkę, więc w takim przypadku wystarczy ją odinstalować

aktualnie nie mam problemów z używaniem sieci jabber na tlenie i aqq oraz gg.

a wersji beta używam jakieś pół roku (może trochę dłużej) - dotyczy wersji Linuksowej.

działa bardzo dobrze.

na Windzie 7 64bit czasami się zawiesza - zwłaszcza po pierwszym uruchomieniu.

Korzystam z wersji beta od momentu jak wyszła. Cóż… na początku bywało różnie, lecz cały czas są wypuszczane aktualizacje (radzę instalować). Przez ostatni czas(1~2 miesiące) jednak nie miałem problemów.

No dobra, ale nie wiecie może kiedy planowane jest wydane normalnej wersji RTM?

Nigdy. RTM = Ready To Manufacture. A Tlen jest darmowy i tłoczyć na płytach CD go raczej nikt nie będzie.

RTM ma sens tylko w przypadku programów - zazwyczaj płatnych - które wydawane są na płytach.

Tlen 7 ma chyba tylko drobne problemy przy wysyłaniu grafik i plików. No i dodatków do niego jest jak na lekarstwo, a tym bardziej skórek (chyba jeszcze nawet nie zaimplementowali ich obsługi).

Czasem potrafi się zwiesić, generalnie działa całkiem stabilnie.

Ale w odróżnieniu od wersji stabilnej obsługuje wysokie numerki GG :slight_smile: