Tlen + kaspersky

instalujac tlena na moim kompie kaspersky informuje mnie ze jeden z pluginów jest zainfekowany czy to tylko muj problem czy jest wir w tlenie czy po prostu kaspersky ma jakis błąd

A jaki to wtyczka.

Zainstalowana domyslnie, czy instalowałes ja dodatkowo :roll:

Podobnie mialem z getrightem. Sam sciagal trojana. Po odinstalowaniu i ponownej instalacji, zaraz po niej, znowu go sciagal. Odinstalowalem i przeczyscilem rejestr z wpisow getrighta i jest ok.

Odinstaluj tlen, wywal katalog, przeczysc rejestr i zainstaluj ponownie.

czasami się własnie tak zdaża , że to tylko nadgorliwość antyvirusa :confused:

herustyka ustawiona na maxa daje więcej fałszywych alarmów, chociaz ja osobiście nie doświadczyłem jeszcze takiego alertu przy podkręconym na maxa nis 2005 :stuck_out_tongue:

U Mnie też pokazuje że jakaś wtyczka jest zainfekwowana (chyba TlenNewsy), nie używam jej więc ją usunołem.

ona jest w standardzie, i napewno nie jest zainfekowana, tak wiec macie nadgorliwe antyvirki które własnie wyswietlaja fałszywe alarmy :slight_smile:

ten antywir nie jest nadgorliwy :roll:

być może podczas instalacji tlenu, ściagniętego z jakieś nieznajomej strony pobrał się spyware a kaspersky wykrył wtyczke jaką potencjalnie niebezpieczną. z resztą on zawsze podaje co wykrył, czy to jest trojan, robal czy co innego :wink:

podaje ale zapomniałes podac także że niestety słaba strona programu jest to że niestety pokazuje tzw. fałszywe alarmy , jeden z niewielu programów które nie pokazuja fałszywych alarmów jest np. nod 32 czy norton :slight_smile:

a jak nie jestesmy pewni czy kaspersky dobrze wykrył wira we wtyczce zawsze mozna wejśc na strone kaspersky.pl i ten wybrany plik skanowac skanerem on line :wink:

wtyczka ktura wykrywa kaspersky nazywa sie kultura a tlen pobrany jest ze strony http://www.tlen.pl

spokojnie, to po prostu fałszywy alarm, przyzwyczaj sie do takowych , dla pewności polecam skan on line panda http://www.pspolska.pl , ale tak jak mówie to herustyka ma tak do siebie, czy zmieniałes herustyke na max obroty ? czyli na najwyższy poziom bezpieczeństwa ?