Tlen na linuxie i blad okna rozmowy

Witam serdecznie,

Mam ubuntu 7.04, gnome no i postanowilem sobie zainstalowac tlena. Najpierw jednak odpalilem tlena ktory znajduje sie na dysku NTFS. Odpalilem za pomoca Wine. Program sie uruchomil jednak gdy chcialem do kogos napisac czyli otworzyc okno rozmowy to pojawial sie komunikat z bledem ktory wystapil.

No to postanowilem zainstalowac tlena przez wine na dysku LINUKSOWY no i zainstalowalem to do tego dodalem biblioteki ie (ies4linux) plus cabextract. zrobilem wszystko zainstalowalem i odpalilem. Efekt Tlen sie szybciej odpala i wogole jendak problem z wysylaniem wiadomosci jest dalej taki sam otwarcie okna rozmowy powoduje wyskoczenie bledu. Jednak tym razem ten blad nie powoduje ze caly program sie kaszani. Wystarczy kliknac x i dziala dalej. JEdnak okna rozmowy nie ma.

Ma ktos jakies pomysly??

Dlatego jestem tak uparty na tego tlena poniewaz pidgin mi nie wczytywal listy kontaktow gg po powtornym odpaleniu programu. Bo pisal ze lista xlist.xml nie moze byc wczytana… Czemu? gdzies czytalem ze to sprawa grup oraz polskich znakow…

Czekam na jakies rady pozdro.

Zainstaluj sobie Tlen dla Linuxa, który nazywa się TleenX czy jakoś tak. Paczka powinna być w repozytorium.

no tak ale z tym jabberem to to jest meczenia sie gdzie sie nei zarejestruje potem nic nie dziala…

Wtyczek tlena nie brakuje…

Pidgin umie go obsługiwać kopete chyba też. Mówie o obsługiwaniu “natywnym”, bez jabbera i emulacji przez wine

jakbys nie zauwazyl (o tym bowiem tez pisalem) z pidginem tez mam problem bo lista mi sie nie wgrywa i nie wiem czemu…

==========

edit.

Gnu Gadu 2 u mnie pojawia sie taki problem ze po 12 minutach dzialania programu ten po prostu sie wiesza i system nagle dostaje 100% obciazenie.

Kopete nie ma wsparcia dla tlena. PSi to sie wogole nie laczy z niczym przez te jabbery…

wniosek:

wracam do kadu i chyba na tym narazie poprzestane. Dopoki oczywiscie ktos zrobi bardziej logiczne sposoby.

Gajim jest dość dobry. :slight_smile: