Tlen - podwojone wpisy w archiwum oraz problem ze statusem

Hej :slight_smile:

Przeglądałem archiwum forum w poszukiwaniu podobnych problemów do moich, ale niczego ciekawego nie znalazłem…

Dla pełniejszego obrazu sytuacji: Posiadam obecnie wersję Tlen Beta1 7.0.1.67 z 17 czerwca 2010 oraz system operacyjny Windows Vista (regularnie aktualizowany).

Pierwszy problem, który zresztą aż tak bardzo mi nie przeszkadza, ale jest to irytujące, sprowadza się do tego, że przy okazji niektórych kontaktów w archiwum rozmów mam 2 kopie tych rozmów. Tak jakby były dwa osobne kontakty o takiej samej nazwie, liczbie i treści rozmów (ale wiadomo, że ze względu na nazwę kontaktu, a konkretnie numer GG, tak być nie może). Nie wiem dokładnie kiedy tak się stało, ale już dość dawno, więc kilka ostatnich aktualizacji Tlen nie pomogło.

Drugi problem pojawił się góra 2 tygodnie temu i ten… jest drażniący w większym stopniu. Mianowicie bez właściwej przyczyny (nie zmieniałem żadnych ustawień w programie) przestał prawidłowo wyświetlać się mój status GG w Tlen. Znaczy się, z tego co się zdążyłem zorientować osoby z mojej listy kontaktów widzą wszystko prawidłowo, ale ja, mając siebie samego dodanego na listę kontaktów, już nie. Aby u mnie zaktualizowała się zmiana opisu, czy też statusu muszę przejść do stanu niedostępny i zalogować się ponownie do sieci. I też… ostatnio ma to jedynie wpływ na opis, bo status zawsze jest “niedostępny”. Podobnie jak w przypadku pierwszego problemu, tak i tutaj ostatnia aktualizacja Tlen nic nie dała.

Zależy mi głównie na uporaniu się z 2. problemem. Miał ktoś może podobny?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli mówimy o Tlenie w wersji 7 (build nieważny) jest to jeszcze wersja Beta.

Każdy błąd należy zatem zgłaszać do Supportu tlenu i oczekiwać, że w kolejnych aktualizacjach w/w problemy - jak i nowe zauważone zostaną wyeliminowane.