Tło do akwarium :-)

No cóż zaciekawiły mnie informacje nt. tworzenia tła ze styropianu więc w oczekiwaniu na moje nowe akwarium zacząłem majstrować. Myślałem nad jasnym brązowym kolorem, ale wyszło coś zupełnie innego ehehehe. Zielony efekt uzyskał się sam, a mianowicie w Praktikerze mieli tylko zielone płyty styropianowe :lol: Dziura powstała w wyniku wypadku z nitro, ale mam plan jej wykorzystania, po prostu od tyłu przykleje kawałek dykty i zacieniuje czarnym sprayem, co powinno dać efekt jamki ;]

Dane:

  • Płyta styropianowa (125x60 cm) - 21.49 zł (mam wrażenie, że przepłaciłem :roll:)

  • Spray (kolor Yellow Melon) - 9.99 zł

  • Rozpuszalnik Nitro - 6.45 zł

  • Pędzelek - 1.99 zł :wink:

tlo14ot.th.jpg

tlo24ze.th.jpg

tlo30ht.th.jpg

tlo48if.th.jpg

Teraz pozostało zmonotowanie świetlówki :slight_smile: Jak tylko dotrze do mnie nowe akwarium i je urządze wrzucę fotki, zobaczymy jak to się będzie prezentowało w praktyce :slight_smile:

Dobry styropian, to i wysoka cena…

Ładnie Ci to wyszło… Chociaż wiesz co… Ja bym to pomalował na niebiesko, jasnoniebiesko, bo ten kolor co go użyłeś już i tak przeważa w akwarium…

inż. Piniol trzeba było założyć temat w Sprawdzonych Poradach. :lol: Może nie dotyczy tematyki vortalu ale było by ciekawe urozmaicenie. :slight_smile:

A tak na serio to miałeś ciekawy pomysł. Jak jeszcze będą świetlówki to bedzie dopiero fajne !

jeśli to ma być do akwarium z rybkami to w miejsce dziurki proponuje wsadzić roślinkę :slight_smile: Najlepiej taką co nie potrzebuje mieć kożeni umocowanych w podłożu ( koszt około 10zł ) A tak pozatym fajny pomysł ze styropianem

Ale to będzie stało za tylnią szybą akwarium 8)

Bardzo Ciekawe, szkoda, że mam kulę i żabę.

Albo się mi wydaje, albo tło styropianowe przykleja sie od wewnątrz akwarium silikonem akwarystycznym :smiley:

Co do samego tła, to ja może trochę pokrytykuję :smiley: :

otóż kolor jest obrzydliwy, będzie to wyglądało tak, jakby całą tylną szybę porastały ci glony.

Poza tym, jak słusznie stwierdził Pawek , tło będzie się zlewało z roślinami i w rezultacie nie będzie widać ani jednego, ani drugiego.

A propo tego gdzie to ma stać:

teraz zauważyłem po twoim poście, iż to faktycznie ma stać na zewnątrz akwarium (ten manewr z dyktą). Styropian ma nierówną fakturę i w rezultacie będzie to wyglądało bardzo sztucznie (prześwity, odblaski itp.).

Prześwitów nie będzie bo za styropianem to już tylko ściana będzie, a czy się będzie zlewać to się okaże, wydaje mi się, że całkiem nieźle będzie kontrastować z białym podłożem :slight_smile: A poza tym środek akwarium ma być bez roslin lub z roślinami niskimi :slight_smile:

Dokładnie oto mi chodziło, tylko nie wiedziałem jak to ubrać w słowa :wink:

Źle się wyraziłem o tych prześwitach.

Chodziło mi o to, iż z boków i z góry będzie wpadać światło między tło a szybę i będą załamania światła. Podobnie będzie ze światłem świetlówki - tło zamontowane w środku jest równomiernie oświetlone, tymczasem tło na zewnątrz powoduje załamanie światła. Miejsca, gdzie tło będzie dotykało szyby, będą widoczne jako wyraźniejsze.

Ale to tylko moje zdanie - w końcu to twoje akwarium i urządzasz je jak chcesz :smiley:

Zresztą, mogę się mylić co do ogólnego wyglądu.

Czekam na fotki gotowego akwarium :smiley:

Ha ale będzie taki bajer że styropian będzie lekko pod kątem czyli tak -> \ (oczywiście kąt będzie malutki), a nad nim będzie zamontowana świetlówka, więc oświetlenie będzie idelane :slight_smile:

Pominę fakt, że takie tło wewnątrz akawarium to śmierć dla rybek, to jest sama chemia :wink:

No to wyjdzie już w ogóle tragicznie - dół będzie słabiej oświetlony (dalej od źródła światła) i od razu bedzie widać, że krzywo stoi :stuck_out_tongue:

Poza tym świetlówki montuje się nad akwarium, a nie nad tłem. Równomierne światło jest ważne dla ryb i roślin, styropianowi to i tak wszytko jedno :lol:

A kto powiedział, że ne będzie światła w akwarium :roll: to będzie dodatkowe oswietlenie tła :roll: Zresztą -> http://www.akwaswiat.net/artykul/index. … artykulu=4

No to sprawę światła mamy załatwioną :slight_smile:

A teraz mam pytanie : skrzynkę na tło to ty zrobił ??

Bo cały pic polega na tej skrzyneczce. Jak widac na fotkach, tło nie dotyka nigdzie akwarium i jest równo ustawione względem niego. To powoduje, iż umieszczona nad nim świetlówka oświetla je równomiernie, co faktycznie daje ładny efekt. Jednocześnie pomalowana na czarno obudowa tła nie kontrastuje z pokrywą i podstawą akwarium, a jednocześnie odcina dostęp do tła innego światła, niż to ze świetlówki i akwarium.

To nie moje akwarium :wink: Ja się tylko na tym wzroruje, moja skrzynka będzie prostsza (bez tylnej zabudowy), ale też własnoręcznie zmajstrowana :slight_smile:

Tylna zabudowa nie jest aż tak potrzebna, w końcu, jak sam pisałeś, za akwarium będzie tylko ściana. Ważniejsze są boki, które maskują tło.Tylko nie zapomnij zrobić obudowy nieco wyższej niż akwarium (chodzi o schowanie świetlówki za pokrywą) :slight_smile:

P.S.

A żeby nie było, że tylko zrzędzę :smiley: :

Brawo za chęci. Nie każdemu się chce bawić we własnoręcznie robione tło.

I wiesz co - najważniejsze, żeby podobało się tobie. A jak innym nie będzie sie podobać, to ich problem.

Ja czekam na końcowy efekt, bo może sie okazać, że moja krytyka koloru zda się psu na budę (krytyka umiejscowienia już się zdała :smiley: ).

Tia, wiem o tym, jakby nie patrzeć widoczna świetlówka dawałaby badziewny wygląd całemu akwarium :lol:

wypalajac styropian np zapalniczka mozna tez otrzymac niezly efekt tak jakby czarna skale pofaldowana troche

http://www.icpnet.pl/~pinio/akwa3.jpg

No i chyba nie wygląda najgorzej :slight_smile: Na fotce wydaje się że jest zielono w akwa ehehe Ale tak to wygląda tylko na fotce w rzeczywistości jest jaśniej :slight_smile:

dawno nie widziałem tak fajnie zrobionego akwarium, brawo za pomysł i wykonanie.