Tło - jak zrobić uniwersalne dla wszystkich rozdzielczości?

(Mayerproject) #1

Witam,

dawno już nie kodowałem layoutu (to już ze dwa lata będzie) i chciałbym przypomnieć sobie [niestety nie wiem jak, więc pytam was] jak zrobić tło obrazkowe uniwersalne dla wszystkich rozdzielczości ekranu?

Mam tło - duże tło - o rozmiarach 1400x1000 px. Chcę aby ono wyglądało tak samo na każdej rozdzielczości ekranu - czyli żeby nie było suwaka, żeby się nie powielało ani nigdzie nie uciekało.

Nie wiem czy nie stwarzam przypadkiem niepotrzebnego problemu i czy nie wystarczy przypadkiem normalnie dać kod na tło?

(Grzesie K) #2

Być może chodzi o skalowanie tła lecz nie jestem pewien :smiley:

http://webmaster.helion.pl/index.php/css3-tlo

(GioWDS) #3

Mi się raczej wydaje, że chodzi mu o rodzaj podwieszania tła, a nie o skalowanie.

(ziggurad) #4

Ciężko żeby wyglądało tak samo pod każdą rozdzielczością. Mi graficy przygotowywali część widoczną pod każdą rozdzielczością a w przypadku większych widoczny na bokach był jakiś gradient przechodzący w jednolite tło strony.

Co do linka od @Grzesie1k jeśli dobrze widzę to CSS3 który nie jest obsługiwany przez starsze przeglądarki :slight_smile:

(Mayerproject) #5

Dzięki za info, póki co zostawię ten problem na sam koniec, bo jest najmniej w tej chwili istotny.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź w tym temacie:

css-jak-obnizyc-obrazek-problem-t453875.html