Tło(jako zdjęcie) - jakie wymiary?

Witajcie. Chciałbym umieścić na stronie tło w postaci zdjęcia. Chciałby, aby każdy użytkownik widział stronę tak samo (dolna krawędź zdjęcia - dolna krawędź monitora, górna - górna itd.), jednak nie wiem jakie wymiary powinno mieć takie zdjęcie. Co do CSS to nie wiem, czy dobrze myślę, ale:

background: url('image.jpg') no-repeat fixed center top;

powinno załatwić sprawę. Dzięki z góry za odpowiedź.

Nie da się ustawić wymiarów tła obrazkowego. Opcja z fizyczną zmianą rozmiarów obrazka też raczej odpada, gdyż każda rozdzielczość ekranu i każda przeglądarka internetowa powoduje, że obszar zajmowany przez stronę internetową jest różny.

Wyjściem może być pocięcie zdjęcia na odpowiednie fragmenty, utworzenie kilku warstw w dokumencie HTML i absolutne ich wypozycjonowanie z tymi fragmentami jako tło warstw. Ale… zdjęcie to musiałoby spełniać masę wymogów, żeby jakoś to wyglądało.

Inne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy, to utworzenie kilku zdjęć o różnych wymiarach, pobieranie wymiarów elementu window przez skrypt JS i dynamiczne przypisanie obrazka jako tła pasującego do tych wymiarów.

Co do Twojego pomysłu, to prawie by to działało, ale sposób ten nie uwzględnia wysokości okna.