Tło nie obniża sie razem z tekstem

Witaj!

Masz namieszane w pliku news.php, najprawdopodobniej źle pozamykane znaczniki.

Daj źródło tego pliku, to zobaczymy. Potem zobaczymy co można zrobić dalej.

Podsyłam plik news.php.

Ogłoszenia

<?PHP if(isset($_GET[‘id’]) && checkInt($_GET[‘id’])) { $sqlNews = “SELECT * FROM “.SQL_HP_DB.”.news WHERE id=’”.mysql_real_escape_string($_GET[‘id’])."’ LIMIT 1"; $qryNews = mysql_query($sqlNews,$sqlHp); if(mysql_num_rows($qryNews)>0) { while($getNews = mysql_fetch_object($qryNews)) { echo’

‘; echo’

‘.$getNews->nazwa.’

‘; echo’ ‘.x_nl2br($getNews->tresc).’’; echo’

Napisany dnia: ‘.$getNews->data.’ ,Wróć ‘; } } else { echo’ News o tym id nie istnieje.’; } } else { $sqlNews = “SELECT * FROM “.SQL_HP_DB.”.news ORDER BY data DESC LIMIT 10”; $qryNews = mysql_query($sqlNews,$sqlHp); while($getNews = mysql_fetch_object($qryNews)) { $newsText = (strlen($getNews->tresc)>150) ? substr($getNews->tresc,0,strpos($getNews->tresc,’ ‘,150)).’… Czytaj więcej…’ : $getNews->tresc; echo’

‘; echo’ ‘.$getNews->nazwa.’
’; echo’ ‘.x_nl2br($newsText).’’; echo’

Napisany dnia: ‘.$getNews->data.’ ‘; echo’


Masz nie zamknięte div-y:

...

    echo'
'.x_nl2br($newsText).'';

    echo'

Napisany dnia: ‘.$getNews->data.’ ‘; echo’


Dzięki, POMOGŁO !!

Stopka, trzyma się tam gdzie ma się trzymac + ;-))

Mam jeszcze ten jeden problem, a w sumie problem i nie, bo mozna wstawic limit na newsy, i dac oddzielne karty, ale dokladnie chodzi mi o to, żeby strona to zielone tło, leciało razem za tekstem, a nie zatrzymywało się na daną wielkość, probowałem juz repeat-y ale nic nie daje, dzieki.

Dokladnie będziesz widział co i jak, na wyżej podanej stronie ;-))

Zanim zajmiemy się tłem, to sprawdź jeszcze:

...

      echo'
'.x_nl2br($getNews->tresc).'';   

      echo'

Napisany dnia: ‘.$getNews->data.’ ,Wróć '; …

na końcu chyba jest dwa razy - skasuj jeden znacznik zamykający. Edit: A właściwie to tu są przeplecione dwa znaczniki - brakuje zamknięcia Zmień to tak:

echo'

Napisany dnia: ‘.$getNews->data.’ ,Wróć ';

Poprawiłem.

Popraw jeszcze zamknięcie tak jak dopisałem w poprzednim moim poście.

Następnie zmień kolejność zamknięcia znaczników z:

na

echo'

‘; echo’ ‘.$getNews->nazwa.’
’;

echo'

‘; echo’ ‘.$getNews->nazwa.’
’;

Także zmieniłem.

Coś jest cały czas nie tak. Czy przypadkiem nie masz w treści tych wpisów jakichś znaczników?

Dobra, weźmy może teraz to tło. Wykonaj te czynności:

  1. wykasuj z css dla #STOPKA style: margin-top: 1080px; oraz position: absolute;

  2. wykasuj z css dla #TRESC styl: float: left;

  3. wykasuj z css dla #tlo styl: height:1300px

  4. przenosisz stopkę na sam koniec (plik index.php):

Zdecydowanie pomogło to co napisałeś, ale nie do końca.

Teraz gdy, pozostawiłem jednego news’a, to tło zwinęło się aż pod niego, nie zatrzymało się w danym miejscu. O co dokładnie mi chodzi, możesz zobaczyć na wyżej wymienionej stronie.

Dzięki za pomoc, i za zainteresowanie się moim problemem.

W takim razie może daj tą stopkę na koniec jak napisałem w punkcie 4 oraz dodaj do css:

dla: #tlo styl: min-height:1000px;

to trochę może mało eleganckie, ale powinno być lepiej.

Edit:

Mam leprze rozwiązanie - dodaj do css:

dla #STOPKA styl: clear: both;

Dzięki wielki, tyle włożyłem czasu aby naprawić ten problem, a ty w paru postach ! :wink:

Dzięki, jeszcze raz.

Na pewno można by tam kilka rzeczy jeszcze poprawić i poukładać zgodnie ze “sztuką” - nie jestem guru w tej dziedzinie, ale na początek chyba może zostać.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy w webowym świecie. :biggrin: