Tło pod napisami ikon

Witam mam proble z którym borykam sie od pewnego czaasu chodzi o kolor tła pod napisami otuż mam nibieski a chciałbym mieć same napisy bez żadnego koloru …

dziękuje za pomoc

Panel sterowania->system->zaawansowane->efekty wizualne-> i zaptaszkuj “użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu”. :smiley:

Właściwości mojego komputera -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> “Użyj cieni dla etykiet pulpitu” :slight_smile:

panel sterowania-wydajność i konserwacja-dostosuj efekty wizualne i zaznacz uzyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

Czasami może być też inny powód:

Właściwości ekranu -> Zakładka Pulpit -> Dostosuj pulpit -> Sieć Web

i tutaj opcja “Moja bieżąca strona główna” ma być odhaczona, tako samo “Zablokuj elementy pulpitu” również ma być odhaczone.

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

:slight_smile:

możliwe, ze tapeta ma rozszerzenie png :wink: