Tło+przycisk

Witam jestem początkujący mimo to szukałem na forum podobne wątki jednak żaden nie odpowiada na mój problem jednak że wydaje mi się on banalny a oto on: Stworzyłem tło o rozmiarze 1024 x 768 format .jpg + button 217 x 193 format .png , ktory ma być odsyłaczem do strony właściwej. Problemem jest to,ze gdy ustawie tło na 100% ekranu i później dodaje ‘‘przycisk’’ to on zmienia wielkość zależnie od rozdzielczości ekranu. Mógłby ktoś stworzyć kod html , który mnie by naprowadził ?.

Pozdrawiam

może byś podał kod wróżką nie jestem :roll: …

style=“margin: 0pt; padding: 0pt; width: 100%; height: 100%; overflow: hidden;”>

Przycisk nie zmienia swojej wielkości(ciągle ma 217x193px), zmiana wielkości polega na mniejszej ilości pixeli na cm2.

Czy chcesz uzyskać efekt, aby przy każdej rozdzielczości ekranu stosunek wielkości tła do wielkości obrazka(na ekranie) był taki sam?

Tak dokładnie.

[/code]

*217px/1024px to w zaokreągleniu 0.21, czyli 21%

Jeśli oryginalny obrazek ma 193px, parametr height pomijamy, by nie dochodziło do deformacji.

Wielkie dzięki, działa wszystko poprawnie. Mam jeszcze jedna prośbę jak ustawić guzik ? chciałbym żeby znajdował się na środku ekranu, gdy robię to w programie NVU na podglądzie to potem obrazek ma obramowanie.

Działa wielkie dzięki wszystkim :*

Dodane 13.08.2009 (Cz) 22:59

Pomocy:((( wrzuciłem pliki na serwer u mnie w przegladarce jest wszytsko ok , niektórzy mówia ze nia ma guziku w IE7 da sie go przesuwac za pomoca suwaka , jaka na to rada ?