Tłumacz googla w nowej wersji nie działa w rozszerzeniu "Google translator for firefox"

Ciągle obecnie coś kombinują.
W nowej odsłonie tłumacza googla, odcięli dostęp do rozszerzeń przeglądarek, które z niego korzystają?
Przestał działać świetny tłumacz googla dla firefoxa (zaznaczało się tekst i automatycznie tłumaczyło).
Pewnie przez jakąś znowu mądrą zmianę…i pozamiatali taki świetny plugin.

Google translator działa i świetnie tłumaczy strony, jednak nie działa tłumaczenie zaznaczonego tekstu. Ikona zmienia się na zieloną i tyle. Na stronie autora dodatku - na forum - też jest zgłoszone to i nie ma odpowiedzi.
Według mnie, to bug z serwerów google, gdyż tam właśnie rozszerzenie łączy się ze słownikami. Jeszcze nie zepsuli tłumaczenia całych stron. Gdyby rozszerzenie miało słowniki całego świata, byłoby większe od mamuta… :wink:

A skrypto-zakładka działa już 9 11 lat.

javascript:{d=document;b=d.body;o=d.createElement('scri'+'pt');o.setAttribute('src','https://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit');o.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(o);v=b.insertBefore(d.createElement('div'),b.firstChild);v.id='google_translate_element';v.style.display='none';p=d.createElement('scri'+'pt');p.text='function%20googleTranslateElementInit(){new%20google.translate.TranslateElement({pageLanguage:%22%22},%22google_translate_element%22);}';p.setAttribute('type','text/javascript');b.appendChild(p);}void%200

Jedynie nie pokonuje blokad CSP np. na GitHub.
Ale raczej żaden dodatek nie forsował CSP by tłumaczyć stronę.


Podgląd kodu:

d = document;
b = d.body;
o = d.createElement('scri' + 'pt');
o.setAttribute('src', 'https://translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit');
o.setAttribute('type', 'text/javascript');
b.appendChild(o);
v = b.insertBefore(d.createElement('div'), b.firstChild);
v.id = 'google_translate_element';
v.style.display = 'none';
p = d.createElement('scri' + 'pt');
p.text = 'function googleTranslateElementInit(){new google.translate.TranslateElement({pageLanguage:""},"google_translate_element");}';
p.setAttribute('type', 'text/javascript');
b.appendChild(p);

U mnie tłumaczenie całych stron też już kuleje.
Na niektórych znika tekst…
Jeszcze teraz zobaczyłem, że wyszukiwarka googla …zostawia pasek wyszukiwania u góry…nie chowa się po przewinięciu…no kurdę, na lapku cały czas zabierają miejsce w pionie, niedługo będzie widać aktywnej strony tylko pół.
Wszyscy powariowali i tak układają teraz te strony, żeby ciągle coś wisiało na niej i żeby czasem się nie chowało…ach.
@krystian3w
Co to dałeś za szyfr?
Z czym to się je? :wink:

A może spróbuj rozszerzenie S3.Tranlator. Jak się nie spodoba to usuniesz.

1 polubienie

Praktycznie najprostsza metoda by do strony dodać poziomy pasek tłumaczenia Google jak CSP nie będzie blokować.

Pewnie ma te same problemy co dodatki, np. tłumaczy z 60% strony i czegoś nie wykrywa.

Rozumiem.
Tyle tylko, że ja używam tłumaczenia zaznaczonego tekstu.
I =google translator for firefox= świetnie już kilka lat to robił.
Zaznaczyłem, kliknąłem w menu kontekstowym i tyle, tłumaczenie wskakiwało natychmiast.
Inne robią to w jakichś dymkach i są kobyłami, które robią wiele rzeczy na raz…mi nie potrzebnych.

@ace Przeglądarka nie chce zainstalować tego nie podpisanego dodatku :frowning:

Na stronie autora tego dodatku którego używam, wyjaśnia on że przez zmiany które wprowadził google, nie ma już możliwości tłumaczenia zaznaczonego tekstu jak do tej pory…ręce opadają, zamiast ulepszać to wszystko, to robią głupawe zmiany i utrudniają wszystko, co było proste i wygodne.
Teraz tak naszpikowane strony głupotami, nawet Firefox tak pięknie gładko przewijając je do tej pory, przez to już na wielu ma z tym problem i zaczyna haczyć, co zrozumiałe, jak pół strony się przewija a drugie pół stoi lub lata w nieskoordynowanych ruchach, aby tylko być stale widocznym, żeby świecić cały czas na stronie. Bo po co ma się przewijać normalnie i znikać…nowe musi być…
No to pozamiatane, padło to z czego bardzo często korzystałem i było mega wygodne i nie ma szans na nic podobnego.

Znalazłem jakiś inny dodatek, który tłumaczy zaznaczony tekst.
Dla Firefoxa niżej niż 57 nie działa już w ogóle tłumaczenie całych stron, ze względu chyba na zmiany jakie zrobił google.
Wszystkie dodatki pokazują error i info na górnej belce, że jak chcę przetłumaczyć całą stronę, to powinienem przesiąść się na Chrome.
Ładne zagranie…

Może problem w tym że jakby wydać dodatek XUL to może go MozillaStore nie podpisać do użytku na własnej stronie i wtedy to zostają PaleMoony / Watefoxy czy próby wyłączenia sprawdzania podpisywania w Firefox 48+ skryptami doklejanymi do folderu przeglądarki / profilu użytkownika.

Trzeba sobie radzić!
Mozilla, to już bije się sama :stuck_out_tongue_winking_eye:
Wystarczą forki firefoxa, czyli basilisk55 i palemoon 28.2.1 - zaraz będą następne.
Też sobie poradziłem innym rozszerzeniem tłumaczyć zaznaczony tekst.

To znaczy kłopoty z tłumaczeniem całych stron w Firefoxie poniżej 57 zaczęły się po zmianie, jakie goole wprowadził w swoim tłumaczu.
Wszystko nagle padło, pewnie w nowszych wersjach Firefoxa tłumacze to naprawiają i działa.
No nic, oczywiście to moja wina, bo siedzę na Firefoxie 55 i pewnie stąd ten problem.
Dobrze, że działają sprawnie jeszcze tłumacze zaznaczonego tekstu, opcji którą używam.
“Simple translate” bardzo fajny malutki świetnie tłumaczący (zachowując wielkość liter i początki zdań) pozwalający zmienić wielkość czcionki tłumaczonego tekstu. Polecam.