Tłumacz z ENG-> PL


(Nadi) #1

Witam.Dostaję dusżo wiadomości od angielkich nadawców,ale nie mam programiku,który mógłby je tłumaczyć na polski.To samo dotyczy się stron angielskich.Nie lubię korzystać z google tłumacza,ponieważ jest niespójny i potrafi przekręcać wyrazy.Prosiłabym o jakiś dodatek do wyszukiwarki,najlepiej Mozilli. I jak już wskazówkę jak tłumaczyć interesujący mnie tekst.Pozdrawiam forumowiczów i bardzo dziękuję za jaką kolwiek pomoc :slight_smile:


(Pampali) #2

Jedyny pewny sposób to nauczyć się angielskiego.


(stalesz) #3

Można sobie kupić Translator.Też nie tłumaczy idealnie.Po prostu trzeba znać choćby podstawy angielskiego,bo Bill Gates tłumaczy jako Bill Wrota…A więc trzeba zacząć od ABCClasroom…Powodzenia.


(Frankfurterium) #4

Nie ma programu, który tłumaczyłby dobrze albo chociaż wiernie. Wykorzystywanie translatorów w rozrywce/czytaniu artykułów jeszcze przejdzie, ale np. w biznesie mogłoby doprowadzić do tragedii.


(altunyo) #5

Translatory to tylko pomocnicze narzędzia. Można z nich korzystać, ale jak moi przedmówcy już zauważyli, trzeba ten język poznać aby go rozumieć. :?


(Profesorek9) #6

może ta stronka będzie pomocna http://www.etranslator.ro/pl/ wszystkie języki świata


(Nadi) #7

Aha,rozumiem.Dziękuję dobrym ludziom za pomoc :slight_smile: Jednak gdyby ktoś znalazł taki dodatek proszę poinformować mnie na PW lub w tym wątku.