Tłumaczenie filmów

Witam, jest to mój pierwszy temat, przepraszam, jeżeli pomyliłem forum i dział.
Chciałem się zapytać, czy ktoś kojarzy program do tłumaczenia dźwięku pokroju popularnego translatora Google, tylko aby tłumaczył mowę na przykład z filmu YouTube bez potrzeby puszczania dźwięku na głośnikach i używania mikrofonu?

To znaczy, jak konkretnie miałoby to działać?

Jako napisy, to dla angielskiego jest wbudowane w nowszy Windows 11 i nowsze Chrome (chyba 90+):

Jednak oba nie wytłumią słów na żywo w nagraniu (jak angielski sprawia, że Ci uszy więdną, ale już tekst oczu nie wyłupuje/nie wypala).

Aby pominąć problem, że na „mute” nie ma napisów można by wszelkie dźwięki ściszyć do 1% w odtwarzaczu i jeszcze trochę w mikserze.

Raczej nie doczekamy się tłumaczenia na żywo by łatwiej uruchomić polskiego wirtualnego lektora.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

@Yakii Człowiek potrzebuje przetłumaczyć audio w jakimś języku na napisy w innym języku a Ty w odpowiedzi na taki problem linkujesz do pseudokursu angielskiego? Czy możesz mi zdradzić, jaki proces myślowy doprowadził Ciebie do tego miejsca?

Moze tak?

I niech na takim wirtualnym mikrofonie nasłuchuje google translator.

Z tego co wiem to większośc wideo i audio na YT lub podobnych portalach jest w j. angielskim.
Nauka tego jezyka w niczym nie przeszkadza. Wprost przeciwnie. Ułatwia.
No a od czegoś trzeba zacząć.
Tym bardziej z jak na razie nikt, nawet ty nie wie o co mu tak naprawde chodzi.

P.S. Najlepszym tłumaczem jest własny mózg. Tylko trzeba zmusic go do nauki.
No to juz wiesz jaki to proces.
A poza tym wystarczy w google wpisać movie translator i przeglądać.