Tłuste plamy przy śrubach. MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO

Witam, chciałem się zapytać czy takie jakby tłuste plamy na karcie graficznej to normalne?


image to drugie zdjęcie jest z jakiegoś filmiku na yt, ale cos podobnego występuje u mnie. Karta nigdy nie była podkręcana, nie przegrzewa się.

Gdybyś takie coś zauważył na nowej karcie po wyjęciu z pudełka byłby to powód do zmartwień. Natomiast jeżeli używasz tej karty już przez dłuższy czas i nawet jeżeli jej nie kręcisz ale katujesz dużo w grach to jest to normalne. To powstaje na wskutek wydzielania się ciepła.

Czyli wywalanie z gier do pulpitu to nie jest sprawka grafiki?

takie cos przy graniu w call of duty warzone temperatura na karcie 45 stopni.

Wszystko może powodować wywalenie do pulpitu, od pamięci RAM, przez procesor na grafice kończąc. Napisałeś że karta się nie przegrzewa, ale te „wycieki” srebrne to efekt właśnie wysokich temperatur. Ja nie wiem jak katujesz tą kartę. Założyłem, ze skoro sam twierdzisz, że temperatury są ok to wywnioskowałem, że te plamy pojawiły się przez długi okres używania karty bo to normalne jak karta poddawana jest przez długi okres czasu wydajnej pracy. Jednak jeżeli one pojawiły się dość niedawno i skojarzyłeś te wycieki z zawieszającymi się grami to może być to przyczyna karty graficznej.

wyglada to tak ze tydzien temu karta dzialala w zupelnie innym komputerze i wszystko dzialalo jak nalezy a na tym wywala

dodam jeszcze ze windows nie jest aktywowany

te wycieki sa czarne nie srebrne

a wycieki byly raczej juz dawno

A te komputery jak jakie, bo zgaduję, ze nie klonowałeś ich 1 do 1.

ten wczesniejszy byl na plycie msi tomahawk z390 i procku i7-9700k

zasilacz 750w corsair 80+gold

a obecny pacjent, to…

Procesor: ryzen 5 5600x
Karta graficzna: MSI RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO
Płyta: B550 AORUS Elite V2
DDR4 Patriot Viper 3200MHz cl 16
Chłodzenie procesora: SilentiumPC Grandis 3
Zaislacz: Corsair RM850x 80+gold
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB